• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

وقتی با تغییر نام فروشگاه‌ها، پای برند به زنجان باز نشد


معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، گفت: برخی عرضه‌کنندگان کالای برند در استان با تغییر نام فروشگاه خود معاف از ایجاد نمایندگی کالای برند شدند.

 

امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از سال گذشته که به عرضه‌کنندگان پوشاک خارجی در استان نسبت به عرضه نکردن دوباره این نوع لباس‌ها اطلاع داده شده و بخش نظارت و بازرسی این سازمان نسبت به این واحدها نیز نظارت به‌عمل آورده است. به برخی از عرضه‌کنندگان پوشاک خارجی نیز نسبت به دریافت مجوز برند بودن‌شان اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفته است تا در صورت اجرای قانون این بخش‌ها بهانه‌ای نسبت به این موضوع نداشته باشند.

 

این مسئول ادامه داد: برخی از عرضه‌کنندگان پوشاک در استان برخی از کالاها را از نمایندگی‌های معتبر از شهرهای دیگر به استان وارد می‌کنند و با عنوان کالای برند به فروش می‌رسانند که این امر با داشتن فاکتور معتبر و ارائه آن به بازرسان سازمان و اداره تعزیرات در حین بازرسی‌ها قانونی بوده و کالای این عرضه‌کنندگان، کالای قاچاق محسوب نمی‌شود .

 

وی افزود: تا‌کنون هیچ عرضه‌کننده‌ای موفق به دریافت مجوز فروش رسمی برند خارجی در استان اقدام نشده است و برخی از عرضه‌کنندگان پوشاک با عناوین خارجی با تغییر نام فروشگاه خود از یک برند خارجی به نام‌های دیگر از دریافت مجوز قانونی معاف شده‌اند زیرا آنان پس از این نمی‌توانند کالاهای‌شان را با عناوین برندها به مشتریان‌شان عرضه کنند.

 

مسیبی خاطرنشان کرد: این‌که فروشگاهی بخواهد در استان نمایندگی برند خاصی را دریافت کند از لحاظ اقتصادی چندان به صرفه نیست ولی این فروشگاه‌ها می‌توانند مجوز راه‌اندازی شعبه‌ای از نمایندگی برند خارجی که دفتر نمایندگی آن در شهرهای دیگر است را دریافت کنند و کالاهای برند خود را تحت عنوان برند به فروش رسانند.

 

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی استان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به برخورد قانونی با عرضه‌کننده‌گان بدون مجوز، یادآور شد: اداره نظارت و بازرسی این سازمان زمانی می‌تواند که با این عرضه‌کنندگان برخورد کند که مشتریان آنان از آن‌ها شکایت کرده باشند و با متخلفین برابر با قانون همانند عرضه‌کنندگان کالای قاچاق برخورد خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: برخی با واردات چمدانی پوشاک برند به داخل کشور این نوع برندها را به بازارها وارد می‌کنند و آنان را به فروشگاه‌ها عرضه می‌کنند که در قانون واردات در حد چمدانی ممنوع نبوده و نمی‌توان با آن به عنوان تخلف برخورد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: