• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-20014-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

هشدار به رانندگانی که قوانین را رعایت نمی‌کنند؛

وقوع بیش از یک‌سوم تلفات جاده‌ای شمال‌غرب در تابستان


رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته از میزان تلفات تصادفات جاده‌ای، بیش از یک‌سوم تلفات استان‌های منطقه شمال‌غرب، از جمله زنجان در سال گذشته در تابستان رخ داده است.

 

علی مدقالچی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اعلام تحلیل آماری ـ مقایسه‌ای متوفیان استان زنجان با استان‌های هم‌جوار در سال گذشته، افزود: در مقایسه با استان‌های هم‌جوار سهم عابران متوفی در استان زنجان 7.7 درصد است که نسبت به نرم کشوری و هفت استان مجاور پایین‌تر است.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین سهم تلفات وانت‌بار در راه‌های برون‌شهری و روستایی استان در سال گذشته 2 درصد از نرم کشوری بالاتر است ولی در مقایسه با استان‌های هم‌جوار از وضعیت رضایت‌بخشی برخوردار است.

 

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد استان زنجان از نظر سهم استانی متوفیان تصادفات ادوات کشاورزی دارای سهم کمتر از یک در صد است، افزود: در تحلیل سهم عوامل مختلف در تلفات ناشی از تصادفات راه‌های برون‌شهری و روستایی استان‌ها در سال گذشته مشخص شد از 222 مورد تلفات تصادفات، 65 مورد فوت بر اثر واژگونی وسیله نقلیه بوده است که بر این اساس استان زنجان از نظر سهم متوفیان واژگونی دارای سهم بیش از 29 درصدی و نسبت به استان‌های هم‌جوار دارای وضعیت مناسب بوده و از نرم کشوری نیز پایین‌تر است.

 

وی یادآورشد: بیش از یک‌سوم متوفیان استان در تصادفات شبانه فوت کرده‌اند که در مقایسه با استان‌های هم‌جوار پس از قزوین و گیلان بالاترین میزان را دارا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: