• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1786-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان:

طرح کارآموزی دولت با اشکالاتی مواجه است


مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در زنجان اظهار کرد: طرح کارآموزی دولت با اشکالاتی مواجه است.

 

رضا زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه طرح کارآموزی دولت با اشکالاتی مواجه است، گفت: در این طرح آیین‌نامه‌هایی وجود دارد که مشکلاتی را ایجاد می‌کند تا گروه محدودتری را شامل شود.

 

وی ادامه داد: یکی از اشکالاتی که این طرح دارد سابقه بیمه تامین‌اجتماعی برای کارورز است که باعث می‌شود کسی که برای مدت کوتاهی نیز بیمه تامین‌اجتماعی داشته است نتواند در این طرح شرکت کند و اساس این طرح بنا به اینکه یک دانشجو ممکن است پیش از دوران دانشجویی خود به طور موقت کاری را انجام داده باشد و بیمه تامین‌اجتماعی برای او فراهم شده باشد از این طرح حذف شود در حالی که قانون کار همواره به سرمایه‌داران و صاحبان صنعت گوشزد می‌کند برای هر کسی که وارد بازار کار می‌شود بیمه تامین‌اجتماعی رد کنند.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان افزود: وجود این اشکلات آیین‌نامه‌ای شعاع تاثیرگذاری افراد واجد شرایط را کم می‌کند و بسیاری از افراد از دایره این طرح حذف می‌شوند و افراد کمی تحت پوشش این طرح درمی‌آیند.

 

زمانی با اشاره به یکی دیگر از اشکالات این طرح، خاطرنشان کرد: این طرح محدودیت‌هایی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌کند، به طوری که اساسا شغل‌هایی که با فناوری اطلاعات درگیر هستند تعداد کمتری کارمند دارند و نسبت به هر سه نفر بیمه شده باید سه کارورز جذب شود که برای این واحدهای فناوری امکان‌پذیر نیست؛ چرا که شرکت‌های فناوری اطلاعات فکری هستند و اصولا تعداد نیروهایی که در این زمینه کار می‌کنند محدود است که برای رفع این مشکل باید صنف به صنف و بنگاه به بنگاه نسبت به جذب کارآموز اقدام شود.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر در واحدهای فناوری به ازای هر سه نفر بیمه شده برای مثال دو نفر کارورز جذب شود کارفرما می‌تواند در جهت ارتقای علمی و عملی کارورز اقدام کند.

 

زمانی خاطرنشان کرد: باید همواره به دنبال شغل‌های جدید رفت و از آنجا که زمینه ایجاد کار در فناوری اطلاعات و شرکت‌های دانش‌بنیان بالا است، باید در جهت برآورد اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کرد و کارهای جدیدی در این راستا انجام داد.

 

وی افزود: این طرح بر اساس استانداردهای فنی و حرفه‌ای برنامه‌ریزی شده است و مسلما شرکت‌های دانش‌بنیان در فالب این طرح ناموفق خواهند بود؛ چرا که شرکت‌های دانش‌بنیان، دانش جدیدی است که در قالب سیستم آموزشی سنتی نمی‌گنجد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: