• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1886-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

عقد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با دانشگاه چارمو عراق


دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با دانشگاه چارمو سلیمانیه عراق در جهت پیشبرد اهداف خود همکاری خواهد کرد.

 

بابک کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، افزود: در ملاقات صمیمانه‌ای که اعضای هیئت هر دو دانشگاه با هم داشتند، قرار بر این شد که دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با استفاده از تجربیات و توان برجسته علمی خود در راه‌اندازی بخش تحصیلات تکمیلی در علوم‌پایه به دانشگاه چارمو کمک کند.

 

وی ادامه داد: در این راستا، پیشنهاد شد دانشگاه چارمو تعدادی دانشجو با مدرک کارشناسی ارشد را برای ادامه تحصیل در دوره دکتری در رشته‌های علوم‌پایه به این دانشگاه اعزام کند تا هسته اولیه اعضای هیات علمی این بخش در آن دانشگاه تامین شود.

 

کریمی خاطرنشان کرد: هر دو دانشگاه از طرح‌های مشترک پژوهشی و دانشجویان مشترک حمایت خواهند کرد و در صورت لزوم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان برخی از اعضای هیئت علمی خود را برای تدریس به دانشگاه چارمو اعزام خواهد کرد.

 

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه استان زنجان افزود: دانشگاه چارمو واقع در نزدیکی سلیمانیه عراق در اقلیم کردستان، دانشگاهی تازه‌تاسیس و در حال توسعه است. این دانشگاه دارای مدیریت علمی و امور اداری چابک و انعطاف‌پذیر بوده و یکی از دانشگاه‌های اقلیم کردستان است که با همکاری وزارت علوم آن اقلیم قصد دارد به یک قطب پژوهشی کیفی تبدیل شود.

 

وی افزود: پس از امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه چارمو و دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان، هیاتی متشکل از دکتر شوان رشید معاون علمی و دکتر بارام احمد معاون اداری و مالی دانشگاه چارمو به زنجان سفر کرده و در روزهای ۱۱ و ۱۲ خرداد بازدیدی از دانشگاه داشتند. در این سفر هیئت دانشگاه چارمو ملاقات‌هایی با رئیس دانشگاه، معاونین دانشگاه، بنیان‌گذار دانشگاه و تعدادی از اعضای هیئت علمی و دانشجویان به عمل آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: