• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-8384-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

صادرات بیش از 4 میلیون دلاری گوجه‌فرنگی و رب گوجه‌فرنگی


مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از صادرات 4 میلیون و 522 هزار دلاری گوجه‌فرنگی و رب گوجه‌فرنگی از استان زنجان خبر داد.

 

عبدالله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: پارسال شش‌هزار تن گوجه‌فرنگی به ارزش یک میلیون و 408 هزار دلار از استان زنجان به کشورهای عراق و روسیه صادر شده است. ارزش ریالی گوجه‌فرنگی صادر شده نیز بالغ بر 50 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

این مسئول با اشاره به صادرات 2149 تن رب گوجه‌فرنگی به ارزش 3 میلیون و 113 هزار دلار طی پارسال، ادامه داد: این میزان رب گوجه‌فرنگی نیز به کشورهای عراق، روسیه و ترکیه صادر شده است.

 

وی ارزش ریالی رب گوجه‌فرنگی صادر شده را 98 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: پارسال 258 هزار تن گوجه‌فرنگی در استان تولید شد؛ در واقع زنجان یکی از عمده تولیدکننده‌های گوجه‌فرنگی در سطح کشور به‌شمار می‌رود و هر سال بیش از 60 درصد از گوجه‌فرنگی‌های تولیدی استان، به صورت رب ‌گوجه‌فرنگی فرآوری ‌شده و مورد مصرف قرار می‌گیرد.

 

جعفری خاطرنشان کرد: کیفیت بسیار مطلوب، عاملی است که گوجه‌فرنگی تولید شده در استان زنجان را در صدر گوجه‌فرنگی‌های موجود در بازار قرار می‌دهد. علاوه بر این، کشور روسیه نیز بازار مناسبی برای رب گوجه‌فرنگی تولید شده در استان زنجان محسوب می‌شود و در حال حاضر نیز یکی از برندهای رب گوجه‌فرنگی استان، بازار ثابتی بین روس‌ها دارد.

 

مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، یادآور شد: در اکثر مناطق کشورمان، گوجه‌فرنگی فقط یک بار در سال کاشت و برداشت می‌شود. در حالی که گوجه‌فرنگی کاشته شده در استان زنجان از بهار تا پاییز به صورت انبوه وارد بازار می‌شود و به مصرف متقاضیان می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: