• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-23914-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان خبر داد:

اختصاص 240 میلیون تومان اعتبار برای کاهش آسیب‌های اجتماعی


مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان، از اختصاص 240 میلیون تومان اعتبار برای کاهش آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، مسیح‌الله سلطانی در اولین جلسه هیئت نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد استان با بیان اینکه ساماندهی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه از اولویت و سیاست‌های کشور به‌شمار می‌آید، افزود: از محل طرح تحول اجتماعی در سال گذشته، اعتباری به میزان 240 میلیون تومان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی استان زنجان اختصاص یافته است.

 

وی اظهار کرد: از محل کارگروه تخصصی امور اجتماعی اعتباری به میزان 400 میلیون تومان برای دستگاه‌های اجرایی و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد اختصاص یافته است.

 

این مسئول به افزایش صد درصدی تعداد سمن‌ها در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در راستای تقویت و توسعه تشکل‌های اجتماع‌محور در جامعه، تعداد 45 تشکل در سال 92 به 280 تشکل تا پایان سال 95 افزایش یافته است.

 

سلطانی با تاکید بر اینکه علاوه بر افزایش کمی تشکل‌ها و سمن‌ها، افزایش کیفی این مراکز نیز باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: با گسترش مشارکت‌های مردمی و ایجاد فرصت‌های مناسب برای فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در جامعه می‌توان در عرصه‌های اجتماعی موفق عمل کرد.

 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان تصریح کرد: اعضای هیئت نظارت بر سمن‌های استان زنجان باید نسبت به شناسایی و معرفی سازمان‌های مردم‌نهاد که در سطح استان بدون مجوز فعالیت می‌کنند، اقدامات لازم را انجام دهند و نتیجه را به دبیرخانه هیئت نظارت استان گزارش کنند.

 

وی ادامه داد: باید وضعیت مراکز و موسساتی که از چندین مرجعی برای فعالیت، مجوز دریافت کرده‌اند، بررسی شود و در جهت ساماندهی آن‌ها تصمیمات لازم اتخاذ شود، زیرا فعالیت این مراکز با چندین مجوز در جامعه غیرقانونی است.

 

سلطانی از برگزاری پنجمین دوره انتخابات تعیین نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در هیئت نظارت بر سمن‌های استان زنجان و شهرستان‌های تابعه در 16 مردادماه امسال خبر داد و گفت: سازمان‌های مردم‌نهادی که از استانداری و فرمانداری مجوز دارند، می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: