• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4685-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

آیت‌الله حسینی زنجانی:

دشمن به دنبال شکستن استقامت توحیدی مسلمانان است


یک مرجع عالیقدر گفت: دشمن در جبهه فرهنگی به دنبال شکستن استقامت توحیدی مسلمانان است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی زنجانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان، حضرت علی (ع)، اظهار کرد: با نگاهی به قرآن‌کریم باید ببینیم خواسته انبیا چه بود و خدای متعال از ارسال پیامبران چه هدفی را دنبال می‌کرد.

 

وی با اشاره به اینکه داستان انبیا در قرآن سرگذشت حقیقی وقایعی است که در طول تاریخ رخ داده است، تصریح کرد: بر همین اساس افرادی که در مسیر انبیای الهی گام بردارند مصداق «اولئک هم المهتدون» خواهند بود.

 

آیت‌الله حسینی زنجانی با بیان اینکه داستان حضرت یوسف (ع)، یکی از داستان‌های آموزنده در قرآن‌کریم است، خاطرنشان کرد: هر چند در زندگی حضرت یوسف (ع)، فراز و نشیب فراوانی رخ داد ولی خدای متعال به دلیل ایمان آن حضرت، سلطنت را به این پیامبر الهی عطا کرد، با این وجود این پیامبر الهی در دعای خود از خداوند متعال درخواست دارد که هنگام مرگ، مسلمان، یعنی فردی که ولایت الهی را قبول دارد، از دنیا برود.

 

تولیت مسجد جامع (سید) زنجان با اشاره به اینکه ثبات قدم در مسیر الهی، جوهره ایمان است، تاکید کرد: رسیدن به نعمت بخشی از سعادت است و نگه داشتن آن، توفیق بزرگی است که باید از خدای متعال بخواهیم ما را در مسیر ایمان ثابت‌قدم نگه دارد، همان‌طور که در زیارت عاشورا نیز می‌خوانیم: «اللهم ثبت لی قدم صدق» و گام نهادن در مسیر انبیا و اولیای الهی مسیر صدق در راه رسیدن به معنویت الهی است‌.

 

سخنران پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه شخصیت هر فرد بر اساس تفکرات حاکم بر او شکل می‌گیرد، گفت: اگر تفکر فرد الهی باشد، انسان در مسیر الهی گام برمی‌دارد و اگر تفکر شیطانی باشد، در این مسیر طی طریق خواهد کرد که در همین راستا دشمن در جبهه فرهنگی به دنبال شکستن استقامت توحیدی مسلمانان است.

 

این مرجع عالیقدر با بیان اینکه هدف پیامبران، اقامه عدل و قسط در سطح جامعه بود، خاطرنشان کرد: تحقق این مسئله با وجود حکومت و نظام حکومتی ممکن بود، زیرا اگر حکومت دست ناصالحان و ظالمان باشد، حق مندرس می‌شود و عدالت اجرا نخواهد شد، در همین راستا نیز ولی‌فقیه در دوره غیبت در همین زمینه تلاش دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: