• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4785-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر تاکید کرد:

انسجام و اتحاد ملی، اولویت امروز نظام اسلامی


امام جمعه ابهر تاکید کرد: مسئله انسجام و اتحاد ملی، ضروری‌ترین اولویت امروز نظام اسلامی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با اشاره به دیدار دانشجویان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب، افزود: رهبری در این دو دیدار نکات بسیار مهم و کلیدی را متذکر شدند که یکی از نکات بسیار مهم و کلیدی، مسئله انسجام و اتحاد ملی بود که فرمودند: «باید از تجربه‏ها استفاده كنیم».

 

وی به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص تأثیر مسئله انسجام و اتحاد ملى در رسیدن به موفقیت اشاره و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیرشان فرمودند: «انسجام ملى را باید حفظ كرد، اتحاد ملى را باید حفظ كرد. مشتركات را بایستى همواره در نظر داشت. این منافاتى ندارد با این‏كه یك مخالفى هم در یك بخشى - كه مخالفت با فلان سیاست یا با فلان برنامه دارد - مخالفت خودش را ابراز كند؛ هیچ منافاتى ندارد. اما به ‏معناى این نباید باشد كه در زمینه مسائل كلان و اساسى كشور، كشمكش و بگومگو هست. ما این انسجام و اتحاد و تأثیرش را در طول این قریب چهل سال آزموده‏ایم».

 

خطیب نمازجمعه ابهر در ادامه با بیان اینکه نکته دوم بسیار مهم در این دیدارها از زبان رهبر معظم انقلاب، بحث اجتناب از دوقطبی کردن کشور بود، اظهار کرد: ایشان این مهم را متذکر شده و فرمودند: «كشور را دوقطبى نباید كرد، مردم را به دو دسته نباید تقسیم كرد؛ آن حالتى كه در سال ۵۹ متأسفانه از ناحیه رئیس‏جمهور آن روز اتفاق افتاد كه مردم را به دو دسته موافق و مخالف تقسیم كرده بودند كه چیز خطرناكى است.

 

وی، لزوم فاصله قرار دادن با دشمن را یکی دیگر از نکات بارز سخنان رهبر فرزانه انقلاب در دیدارهای اخیر عنوان کرد و افزود: ایشان در این زمینه نیز گوشزد کرده و فرمودند: «یك نكته دیگرى كه در باب این انسجام و اتحاد ملى لازم است عرض بكنم، این است كه این اتحاد، آن‏وقتى آشكار و بارز خواهد شد كه با دشمن، فاصله‏گذارى واضحى انجام بگیرد. یكى از چیزهایى كه اتحاد ملت را زیر سئوال مى‏برد و شبهه ایجاد مى‏كند و اختلاف ایجاد مى‏كند و اگر اختلافى هست، آن‏را آشكار مى‏كند، فاصله قرار ندادن با دشمن است؛ مراقبت بشود. دشمن تنها در خارج از كشور نیست؛ گاهى اوقات دشمن، داخل كشور هم نفوذ مى‏كند».

 

رحیمی با یادآوری اینکه نکته بسیار مهم دیگری که معظم‌له در دیدار دانشجویان متذکر شدند، مسئله آتش به اختیار بود، ادامه داد: از این بیان رهبرى معظم مشخص مى‏شود كه ایشان قائل به ضعفى - گاه جدى - در ستادها و مراكز نظام در تبیین گفتمان انقلاب اسلامى هستند و در این ‏رابطه اختلال‏ها و یا خلاءهایى رخ مى‏دهد كه در این موارد دانشجویان انقلابى و دیگر هسته‏هاى فكرى و عملى جهادى، فكرى و فرهنگى باید ورود كنند و منتظر نمانند. برخلاف برخى تصورات، این بیان رهبرى به ‏منزله قطع امید از ستادها و مركزیت‏هاى موجود در نظام در این ‏رابطه نیست، بلكه بیان ایشان به این معنى است كه اختلال یا تعطیلى این ستادها و مراكز در مواردى نباید منجر به ‏بى‏عملى نیروهاى انقلابى در تبیین گفتمان انقلاب اسلامى شود.

 

امام جمعه ابهر افزود: به عبارت ساده‏تر، نباید به بهانه این‏كه فلان نهاد یا وزارتخانه مشكل دارد و حرف‌ها و جهت‏گیرى‏هایش مطابق انقلاب اسلامى نیست، دست روى دست بگذاریم و منفعل شویم، بلكه تا زمانى كه آن وزارتخانه یا نهاد یا مركز اصلاح شود، باید به‏صورت خودجوش در تبیین گفتمان انقلاب اسلامى بكوشیم. پس این به معنى قطع امید و دست شستن از وظایف نهادها و ستادها و مركزیت‏ها نیست، آن‏ها هم موظف به اصلاح خود هستند و باید هرچه سریع‌تر از حالت اختلال و یا تعطیلى در آن مورد خاص خارج شوند و وظیفه خود را انجام دهند.

 

وی در ادامه ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت علی (ع)، به وصیت مولای متقیان (ع) به امام حسن مجتبی (ع) اشاره و خاطرنشان کرد: آن حضرت فرمودند: «از خدا بترسید و به طرف دنیا حرکت نکنید و در تمام کارهای‌تان منظم باشید و در بین مردم آشتی بر قرار کنید که از جدم شنیدم که فرمودند آشتی دادن میان مردم از نماز روزه چند ساله بهتر است». در آخر وصیت‌ مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر را تذکر داده و می‌فرمایند: «امر به معروف و نهی از منکر را وا مگذارید که در آن موقع بدترین شما بر شما مسلط می‌شوند. آنگاه هر دعایی را بکنید مستجاب نمی‌شود».


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: