• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-9084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

ابطال 181 پروانه بهره‌برداری واحد صنعتی غیرفعال در زنجان


رئیس اداره طرح و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در حال حاضر یک هزار و 150 پروانه بهره‌برداری واحد صنعتی فعال در استان وجود دارد.

 

حبیب‌الله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سال گذشته تعداد واحدهای غیر فعالی که احیا شد و به چرخه تولید بازگشت به 32 واحد با 718 نفر اشتغال بود و تعداد واحدهایی که با ظرفیتی کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کردند، 235 فقره بود که شناسایی شد و ظرفیت آنها ارتقا پیدا کرد.

 

این مسئول ادامه داد: طی سال 95، با احیا، توسعه و بهره‌برداری از واحدهای صنعتی در این استان برای 2 هزار و 932 نفر به عبارت دیگر قریب به 3 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

 

وی افزود: با ارتقای ظرفیت فعالیت واحدهای تولیدی که با کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می‌کردند، برای 195 نفر فرصت اشتغال جدید در عرصه صنعت این استان ایجاد شده؛ همچنین در سال گذشته با بهره‌برداری از 131 واحد صنعتی برای 2 هزار و 19 نفر فرصت شغلی جدید فراهم شده است.

 

عباسی خاطرنشان کرد: با پرداخت تسهیلات طرح رونق و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، از شغل 6 هزار و 250 نفر صیانت شده و در حال حاضر بر اساس آخرین بازنگری‌های انجام شده در پروانه‌های بهره‌برداری این استان، یک هزار و 150 پروانه بهره‌برداری واحد صنعتی فعال وجود دارد.

 

رئیس اداره طرح و برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: پیش از این بازنگری، تعداد پروانه‌های بهره‌برداری به ظاهر فعال این استان به یک هزار و 331 مورد می‌رسید و 181 پروانه بهره‌برداری با برررسی تمام ابعاد فعال‌سازی این واحدهای صنعتی و نبود هیچ راهکاری برای بازگشت آن‌ها به چرخه تولید و غیر فعال بودن چندین ساله آنان، ابطال شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: