• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-25314-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان تاکید کرد:

لزوم توجه به برچسب اداره غذا و دارو بر روی آبلیموهای طبیعی


رئیس اداره غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: خریداران توجه داشته باشند که محصولاتی را که با عنوان آبلیموی طبیعی خریداری می‌کنند، برچسب اداره غذا و دارو داشته باشد.

 

جلال حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه همواره سازمان غذا و دارو در سطح عرضه بر واحدهای تولیدکننده آبلیموی طبیعی نظارت دارد، گفت: در واقع واحدهای تولیدکننده آبلیمو دو دسته هستند. یکی از این واحدها آبلیموی طبیعی از لیمو تازه می‌گیرد و دیگری از کنستانتره لیمو برای تولید آبلیمو استفاده می‌کنند که بر هر دو واحد هم نظارت می‌شود.

 

وی ادامه داد: هر دو این واحد‌ها موظف‌اند بر روی محصولات خود اطلاعات آبلیمو را وارد و ذکر کنند که این نوع آبلیمو طبیعی است و یا از کنستانتره تهیه شده است.

 

این مسئول افزود: خریداران توجه داشته باشند که محصولاتی را که با عنوان آبلیموی طبیعی خریداری می‌کنند برچسب اداره غذا و دارو را داشته باشد تا نسبت به سلامت این آبلیمو‌ها اطمینان پیدا کنند‌.

 

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در ایامی از سال آب لیمو‌گیری در سطح شهر افزایش می‌یابد که به شکل فله اقدام به گرفتن آبلیمو و پر کردن در بطری به شیوه غیر استاندارد می‌کنند که سلامت این آبلیمو را زیر سئوال می‌برد‌.

 

حجازی با اشاره به اینکه نظارت بر روی پنیرها و کارگاه‌های پنیرسازی از سال‌ها پیش شروع شده است، گفت: در حال حاضر 40 واحد شناسه‌دار در استان مشغول به فعالیت هستند و شرایط این مراکز مناسب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: