• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-25514-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

خیران، سرمایه‌های معنوی این نهاد هستند


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: خیران پشتیبان اصلی و سرمایه‌های معنوی این نهاد هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رسیدگی به حال نیازمندان و جمع‌آوری زکات از شئونات ولی است، گفت: با گسترش جامعه برای رسیدگی به نیازمندان و فقرا، ولی نیازمند تشکیلاتی است و امروزه کمیته امداد به نیابت از ولی فقیه وظیفه رسیدگی به نیازمندان را بر عهده دارد. فقر واژه نامطلوبی است و پیامد‌های آن در جامعه بسیار ناگوار است. از این رو تشکیل نهادهای حمایتی  از جمله کمیته امداد پس از پیروزی انقلاب نشان دهنده اهتمام نظام اسلامی برای مبارزه با فقر است.

 

این مسئول ادامه داد: رسالت اصلی کمیته امداد فقرزدایی و محرومیت‌زدایی از جامعه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و مشارکت خیران است.  بر همین اساس سالانه 10 درصد از جامعه هدف توانمند شده و از بدنه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند و ادامه این روند، استمرار حمایت همه جانبه خیران را می‌طلبد.

 

وی تعداد خانواده‌های تحت حمایت این نهاد را 22 هزار و 500 خانوار (39 هزار نفر) عنوان کرد و افزود: این تعداد شامل زنان سرپرست خانوار، بیماران خاص صعب العلاج و سرطانی، سالمندان و افراد از کارافتاده، ایتام و خانواده زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد است. این در حالی است که یکی از تاکیدات دین مبین اسلام رسیدگی به وضعیت فقرا و نیازمندان است و کسی که همت کرده و برای رضای خدا در حوزه فقرزدایی تلاش کند، حیات طیب را برای خود رقم می‌زند.

 

صفری با بیان اینکه با مشارکت خیران در برنامه‌های محرومیت‌زدایی، خدمات مختلفی به نیازمندان ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: مردم استان زنجان با مشارکت مطلوب خود در برنامه‌های محرومیت‌زدایی کمیته امداد موجبات آرامش خانواده‌های نیازمند را فراهم می‌کنند؛ در واقع شکرانه بازوی توانا، سلامتی و امنیت، حرکت در حوزه کارهای خیر از جمله انفاق، احسان و نیکوکاری است و شهروندان زنجانی با مشارکت در برنامه‌های این نهاد به درستی این موضوع را به اثبات رسانده‌اند.

 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به حامی یابی برای ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت در طول ماه مبارک رمضان در مساجد، ادامه داد: حمایت مادی و معنوی حامیان از ایتام موجب آرامش آنها می‌شوند و نیاز است که همه در این بخش سفیر شویم و شاهد همت همگانی در سطح استان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: