• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-9184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

مسائل زیست‌محیطی صنایع در اولویت قرار دارد


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان تاکید کرد: مسائل زیست‌محیطی صنایع در اولویت قرار دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار کرد: تلاش همه دست‌اندرکاران باید برای رضایت همه در ارائه و پرداخت تسهیلات باشد.

 

این مسئول ادامه داد: علاوه ‌بر اینکه همه باید با همکاری و هماهنگی در راستای توسعه ملی تلاش کنند، در استان نیز بانک، بخش های تخصصی، محیط زیست، همه و همه باید در تلاش باشیم که اقداماتی موثر در راستای پیشرفت و توسعه استان انجام شود.

 

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت و استانداری در مقابل بانک‌ ها نیستند و لازم به ذکر است که بانک‌ها جزئی از سیستم دستگاه حاکمیتی هستند، از همین رو حمایت‌های لازم از آن‌ها انجام می‌شود. همچنین اگر واحدی مسائل زیستی مردم را تهدید کند، ما با آن مخالفت می‌کنیم؛ چرا که در هر صورت سلامتی مردم اهمیت بسیاری دارد.

 

در ادامه این جلسه، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته 363 طرح صنعتی و صنایع معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در استان برای سال‌های 96 و 97 پیش‌بینی شده است که تسهیلات مورد نیاز این واحدها 760 میلیارد تومان برآورد شده است.

 

علی کلانتری ادامه داد: برای سال‌جاری 138 طرح صنعتی هدف‌گذاری شده که جهت تکمیل و راه‌اندازی این طرح‌ها 400 میلیارد تومان تسهیلات مورد نیاز است و برای تحقق این امر نیازمند همکاری بانک‌های استان در تامین تسهیلات بانکی هستیم.

 

وی افزود: دولت در راستای حمایت از تکمیل واحدهای تولیدی مصوبه تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط را به تصویب رسانده است که در این راستا اعطای تسهیلات به واحدهای نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد نیز در دستور کار قرار دارد.

 

کلانتری تصریح کرد: اولویت در اعطای تسهیلات برای سال‌جاری را تسهیلات برای تامین سرمایه ثابت دانست و گفت: بانک‌های عامل باید در اعطای این تسهیلات مشارکت بیشتری را داشته باشند.

 

در ادامه این جلسه، مدیر امور شعب بانک ملی استان زنجان و نماینده شبکه بانکی استان، اظهار کرد: ارائه تسهیلات توسط دستورالعمل‌های ابلاغی بوده و در سال گذشته در طرح رونق پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش مورد تاکید قرار داشت.

 

کوروش معالی ادامه داد: بانک‌ها در ارائه تسهیلات تابع ضوابط هستند که در خصوص مشکلات در رابطه با تامین شاخص‌ها نیز باید دستورالعمل مشترکی بین بانک‌ها ایجاد شود تا همه بانک‌ها در اعطای تسهیلات دستورالعمل یکسان را به‌کار برند و نیز تمدید بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به مدت یک دوره قابل انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: