• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-26614-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

ساکنان روستاها را باید به توسعه این مناطق امیدوار کرد


استاندار زنجان با بیان اینکه باید ساکنان روستا را باید به توسعه و آینده مناطق روستایی امیدوار کرد، افزود:  این اقدام مهم برای توسعه روستاها در دولت به طور جدی پیگیری می‌شود و خدمت به قشر مولد جامعه به‌صورت مستمر در دستور کار دولت قرار گرفته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه کارگروه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در ایجاد توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی استان زنجان، با یادآوری اینکه معاون اول رئیس‌جمهور و مسئولان حوزه روستایی وزارت کشور در سال‌جاری نسبت به اشتغال روستاها و توسعه آن اهتمام جدی دارند، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در سال‌جاری پیش‌بینی اعتباری معادل یک میلیارد و 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه روستاها و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی بوده است.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان اظهار کرد: این اقدام از فعالیت‌ها و تصمیمات مهم دولت به‌شمار می‌رود که با توجه به التهاب فضای جامعه در ایام پیش از برگزاری انتخابات، به دلیل قربانی نشدن در بداخلاقی‌های انتخاباتی به خوبی به مردم ارائه نشد.

 

وی، استفاده مناسب از سهم استان از مجموع اعتبارات تخصیصی صندوق توسعه ملی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: سهم یک میلیارد و 500 میلیون دلاری در این بخش موجب تحول در توسعه روستاها خواهد شد و مسئولان استانی برای تخصیص اعتبارات مناسب در این بخش و افزایش سهم استان از سرجمع اعتبارات پیش‌بینی شده باید تلاش جدی داشته باشند.

 

استاندار زنجان به عملکرد و ارائه گزارش دستگاه‌های حوزه روستایی در استان اشاره کرد و گفت: این گزارش‌ها باید به صورت مستمر برای بررسی عملکرد دستگاه‌ها، به حوزه روستایی استان و به معاونت توسعه روستایی وزارت کشور ارائه شود.

 

وی با بیان اینکه دستگاه‌های حوزه روستایی اقدامات خود را در خصوص پروژه‌های عمرانی و بهسازی و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستاها ارائه داده‌اند، اظهار کرد: از دستگاه‌هایی که عملکرد خوبی داشته و بیش از تعهدات خود اقدام کرده اند، قدردانی می‌شود.

 

درویش‌امیری به موفقیت برخی از دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه توسعه و اشتغال روستایی اشاره کرد و افزود: عملکرد کمیته امداد امام، بهزیستی و پست‌بانک موفقیت‌آمیز بوده و هر چند بسیج سازندگی تعهدات خود را به صورت کامل محقق نکرده اما جزو دستگاه‌هایی است که در ایجاد اشتغال پایدار روستایی، نقش و سهم بالایی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: