• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-26714-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت NGOها در زمینه مبارزه با موادمخدر


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان زنجان بر ضرورت استفاده از ظرفیت ستزمان‌های مردم‌نهاد در زمینه مبارزه با موادمخدر تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، تقی نصیری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان ایجرود بر ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در زمینه مبارزه با موادمخدر تاکید کرد و گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه مبارزه با موادمخدر در کشور می‌توانند نقش به‌سزایی داشته باشند، اما متاسفانه این مسئله مورد غفلت واقع شده و موفقیت چندانی در بهره‌گیری از سمن‌های این حوزه وجود ندارد.

 

وی اظهار کرد: آنچه که برخی مراکز و افراد از آن به عنوان اقدام به ترک اعتیاد یاد می‌کنند اعتیاد را رفع نمی‌کند، بلکه فقط مصرف آن را به طور موقت قطع می‌کند و حدود 80 درصد از بهبود یافتگان به چرخه اعتیاد باز می‌گردند.

 

نصیری با تاکید بر اینکه دولت از تمام توان خود در حوزه مبارزه با موادمخدر استفاده می‌کند، افزود: اگر نتیجه این اقدامات ملموس نیست به این علت است که در همه حوزه‌ها از ظرفیت خیرین بهره گرفته می‌شود، اما دست‌اندرکاران مبارزه با موادمخدر در کشور هنوز نتوانسته‌اند خیرین را مجاب به ورود به این حوزه کنند.

 

در ادامه این جلسه، فرماندار شهرستان ایجرود با بیان اینکه با تلاش عوامل فرماندهی انتظامی ایجرود در دو ماهه نخست امسال 5200 گرم انواع موادمخدر که شامل تریاک، هروئین، شیشه و سایر مواد است، کشف و ضبط شده، افزود: در این رابطه 60 نفر دستگیر و پرونده آن‌ها به مراجع قضایی ارسال شده است.

 

اسماعیل بیات تصریح کرد: تعداد 10 نفر از دستگیرشدگان به کمپ ترک اعتیاد معرفی شده‌اند که دو نفر از آن‌ها به صورت رایگان و شش نفر دیگر نیز به صورت تعاملی در این مرکز تحت درمان هستند.

 

وی با اشاره به در پیش رو بودن هفته جهانی مبارزه با موادمخدر، گفت: دستگاه‌های عضو این شورا برنامه‌های این هفته را به صورت تجمیعی در شهرها و روستاهای این شهرستان برگزار خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: