• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-26814-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان خبر داد:

اتمام 109 پروژه بهداشت و درمان استان تا آخر تیرماه امسال


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان به تعریف 226 پروژه بهداشتی و درمانی در زنجان اشاره کرد و گفت: 109 پروژه از این مجموعه تا پایان تیرماه امسال‌ به اتمام می‌رسد و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، علیرضا بیگلری در جلسه کارگروه بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در خصوص ایجاد توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی استان زنجان، با بیان اینکه زنجان جزو استان‌های موفق در اجرای پروژه‌های بهداشتی و درمانی کشور است، اظهار کرد: از مجموع 226 پروژه تعریف شده برای استان زنجان 28 پروژه تاکنون به اتمام رسیده که با تکمیل 109 پروژه دیگر بیش از 60 درصد تعهدات ایجاد شده محقق می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه این پروژه‌ها مطابق تفاهم‌نامه بین دانشگاه علوم‌پزشکی استان، استانداری زنجان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری و ساخته می‌شود، افزود: اعتبارات مناسبی از وزارت بهداشت دریافت شده و این پروژه‌ها در بازه زمانی دو ساله تعریف شده که در یک سال اخیر عمده آن انجام شده است.

 

این مسئول به وضعیت دیگر پروژه‌های بهداشتی و درمانی استان اشاره کرد و یادآور شد: 9 مورد از مجموع پروژه‌های تعریف شده فاقد زمین هستند که در شهر زنجان و نقاط شهری پرتراکم قرار دارند که مساعدت‌هایی برای حل مشکلات آن‌ها انجام شده و دو پروژه نیز در مرحله طراحی و 8 پروژه دیگر در مرحله مناقصه قرار دارد.

 

بیگلری، عمده پروژه‌های بهداشتی و درمانی تعریف شده را در مناطق روستایی عنوان و تاکید کرد: 30 درصد پروژه‌های بهداشتی و درمانی، شهری هستند، برخی از پروژه‌ها شامل مراکز جامع خدمات بهداشتی و پایگاه‌های سلامت شهری و روستایی می‌شوند و برخی نیز خانه بهداشت، پانسیون پزشکی روستایی و آموزش بهورز را شامل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: