• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-9884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان:

رعایت نکردن مبانی اولیه مدیریت علمی باعث ایجاد تعارضات آماری می‌شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: عدم رعایت مبانی اولیه مدیریت علمی سبب ایجاد تعارضات آماری بین دستگاه‌ها می‌شود.

 

فرامرز نیک‌سرشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اولین مشکلی که در تعارضات آماری وجود دارد، عدم اعتقاد به اهمیت و جایگاه این آمار است که می‌تواند تاثیر بسیاری را در افکار عمومی و تصمیم‌گیری‌ها داشته باشد.

 

این مسئول با اشاره به مشکل فرهنگی که در اکثر بخش‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: این مشکل فرهنگی آن است که به مبانی اولیه مدیریت علمی کمتر توجه می‌شود و مبانی مدیریت علمی بر اعداد و ارقام و آمارهای صحیح پایه‌گذاری شده است که مشکلی در سطح همه کشور است.

 

وی افزود: علاوه‌ بر مشکل تناقضات اعداد و ارقام مشکل لینک نبودن سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط به یک موضوع و یا بخش با یکدیگر است.

 

نیک‌سرشت خاطرنشان کرد: نبود سیستم جامعی که در سطح کشور بتواند همه دستگاه‌ها را به صورت یکپارچه مدیریت کند و نوعی استقلال‌بخشی سبب شده است که کل مدیریت کشور در سطح کلان زیر سئوال برود و آمار و نتایج احصا شده در بخش‌های مختلف تناقضاتی را داشته باشد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان یادآور شد: امیدواریم بتوان به لحاظ فرهنگی ساز و کارهایی را ایجاد کرد که سبب اعتقاد قلبی و باور مدیران برای استفاده از اعداد و ارقام صحیح برای برنامه‌ریزی شود و سیستم جامعی برای اینکه همه سازمان‌ها به عنوان عضوی از یک زنجیره در کنار یکدیگر باشد برای تحقق اهداف کلان ملی باشد.

 

وی تصریح کرد: باید در بهبود وضعیت به دنبال سیستمی جامع و ایجاد جایگاه در سیستم جامع برای هر عنصر باشیم؛ چرا که دیده شده بعضی از واحدهای درون‌سازمانی در تعارض و تقابل با یکدیگر باشند و برای اینکه این اتفاق نیافتد باید وظایف معینی را برای هر بخش تعریف کرد و تفکیک‌ها و ادغام‌ها تاثیری در این وضعیت ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: