• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-27314-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان:

خبرنگاران بیمه می‌شوند


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان از بیمه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران تحت شرایطی خاص خبر داد.

 

مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته خوشبختانه اقداماتی صورت گرفته که به بیمه شدن تعدادی از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران منتج خواهد شد. البته بدون شک این قشر باید جزو فعالان جامعه هنری باشند و نمی‌توان تحت هر عنوانی از مزایای آن برخوردار شد.

 

این مسئول ادامه داد: هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران با اعمال 10 درصد از حداقل دستمزد کمک ویژه اختصاصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیمه خواهند شد منوط بر اینکه توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عضویت صندوق اعتبار هنر درآمده و به روزنامه‌نگاری نویسندگی مشغول باشند.

 

وی افزود: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی مقرر است که 12 هزار نفر از متقاضیان بیمه هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران در سراسر کشور بیمه شوند.

 

علیاری تصریح کرد: این افراد کسانی هستند که جهت بهره‌مندی از 10 درصد حداقل دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار به‌عنوان کمک ویژه اختصاصی سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی صندوق اعتباری هنر به شعب اجرایی سازمان تامین‌اجتماعی معرفی می‌شوند و پس از احراز شرایط تحت پوشش بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد قرار گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: