• چهارشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان عنوان‌کرد:

تحقق 107 درصدی صادرات سال گذشته در استان

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال گذشته صادرات استان 107 درصد نسبت به آنچه که پیش‌بینی شده بود، افزایش داشته است.

امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: میزان صادرات غیرنفتی کشور در سا گذشته با احتساب میعانات گازی حدود 129 میلیون تن با ارزش 43 میلیون دلار و همچنین میزان صادرات غیر‌نفتی بدون میعانات نیز 110 میلیون تن با ارزش 36.6 میلیون دلار بوده است.

این مسئول ادامه داد:در سال گذشته میزان واردات به کشور بیش از 43 میلیون دلار و تراز تجاری کشور بر اساس ارزش دلاری 246 میلیون دلار و بر اساس وزن، 96 میلیون و 249 هزار تن بوده است؛ همچنین آمار صادرات و واردات در استان زنجان آماری متفاوت بوده و تقریبا در همه آیتم‌ها رشد به مراتب قابل قبولی داشته است.

وی افزود: در استان صادرات از مبداء تولید در سال گذشته بیش از 288 هزار تن و 354 میلون دلار بوده که نسبت به سال ماقبل خود، افزایش 134 درصدی در مقدار و 34 درصدی را در بخش ارزش دلاری داشته است و در بخش صادرات از گمرک استان در دوازده ماهه سال گذشته بیش از 100 هزار تن و بیش از 185 میلیون دلار بوده که نسبت به سال ماقبل در هر دو بخش مقدار و ارزش ریالی 18 درصد کاهش داشته است.

مسیبی خاطرنشان کرد: درصد تحقق صادرات در سطح کشور طی سال گذشته با احتساب میعانات گازی 88 درصد به مبلغ بیش از 43 هزار میلیون دلار و بدون احتساب میعانات گازی 85 درصد به مبلغ 36 هزار مییلون دلار بوده است. همچنین هدف‌گذاری صادرات استان در سال گذشته 330 میلیون دلار بوده که با 107 درصد تحقق، میزان صادرات تحقق یافته 354 میلیون دلار بوده است.

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تاکید کرد: در صدد هستیم برای تحقق 100 درصدی میزان صادرات هدف‌گذاری شده میزان صادرات استان را افزایش دهد و تحقق 107 درصدی صادراتی رخ داده، نشان از فعالیت بخش خصوصی دارد.

وی یادآور شد: استان زنجان نسبت به کشور در ارائه و صادرات قیمتی بهتری صادر داشته و این موضوع امتیاز خوبی برای صادرات محسوب می‌شود و از دلایل این مهم، کاهش خام‌فروشی در استان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: صادرات فرش دستباف در استان افزایش داشته و عمده اقلام صادراتی از مقصد استان زنجان شامل شمش روی، ترانسفورماتور، کابل تخصصی، شمش سرب، کشمش، خرما، رب، شمش چدن، شمش مس، رول تی‌شو، فرش و کفپوش نساجی پوشاک و مصنوعات پلاستیکی و فیلم پلی اتیلن لبنیات، بنتوییت، پروفیل و ...است و این اقلام به 40 کشور از جمله کشورهای ترکیه، عراق، هلند، ایتالیا، سوئیس، تاجیکستان، رومانی، گرجستان، آلمان، یونان، امارات متحده عربی، آفریقای جنوبی، کنگو، اوکراین، صربستان، و ... بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: