• دوشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-1485-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

عید فطر عرصه نمایش وحدت مسلمین است


کارشناس امور دینی گفت: در روز عید سعید فطر مسلمین وحدت و یکپارچگی خود را با برپایی نماز عید به نمایش می‌گذارند و این حرکت در نوع خود دارای یک پیام سیاسی است که از سوی مسلمین به دنیا مخابره می‌شود.

 

حجت‌الاسلام کریم حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: عید فطر پاداش یک ماه روزه‌داری مومنان به درگاه الهی است که این مدت را به فرمان خداوند به روزه‌داری پرداختند و در روز عید فطر باز هم به امر الهی افطار می‌کنند.

 

وی افزود: واژه «فطر»از فطرت گرفته شده و به معنای سرشت است، عید فطر یعنی بازگشت به فطرت و سرشت، مومنین به واسطه یک ماه روزه‌داری، غبار گناه و معصیت از قلب‌شان پاک می‌شود و در روز عید فطر جشن بازگشت به فطرت را برگزار می‌کنند.

 

حسنی تصریح کرد: در روز عید سعید فطر مسلمین وحدت و یکپارچگی خود را با برپایی نماز عید به نمایش می‌گذارند و این حرکت در نوع خود دارای یک پیام سیاسی است که از سوی مسلمین به دنیا به‌خصوص دشمنان اسلام مخابره می‌شود.

 

وی یادآور شد: در ماه مبارک رمضان اوقات مومنین به ذکرگویی و مناجات سپری شده و این رفتار در فطرت وی رخنه و در رفتارش متجلی می‌شود که باید استمرار داشته باشد.

 

حسنی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که فرد باید پس از ماه مبارک رمضان بدان توجه داشته باشد حفظ نورانیت است که موجب بازگشت‌ وی به فطرتش شده که این را از ماه مبارک رمضان به دست آورده است، در نتیجه باید مراقب این فطرت خداجوی باشد و این مهم تنها اختصاص به ماه مبارک رمضان ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: