• دوشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-1885-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

فضیلت عید فطر کمتر از قدر نیست


امام جمعه ابهر گفت: فضیلت عید فطر و شب عید فطر و رور عید فطر کمتر از فضیلت قدر نیست.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر ابهر، سفارش به تقوا را با بیانی زیبا از امامان معصوم (ع) آغاز کرد و افزود: از حضرت علی (ع) در مورد علم سئوال شده بود که حضرت فرمودند: علم چهار کلمه است، خداوند را به اندازه نیازتان عبادت کنید، خداوند را به اندازه طاقت‌تان بر جهنم معصیت کنید، برای دنیا، به اندازه بقای‌تان در دنیا تلاش کنید و برای آخرت‌تان به اندازه بقای‌تان در قیامت تلاش کنید.

 

وی بعد از سفارش به تقوا، به روز بزرگ عید فطر اشاره و اظهار کرد: نماز عید فطر در حقیقت دریافت جایزه یک ماهه است. فضیلت عید فطر و شب عید فطر و رور عید فطر کمتر از فضیلت قدر نیست. وقتی وارد ماه رمضان شدیم، پشت سر هم می‌بینید در دعای شب و در دعای روز و در دعای سحر می‌گفتیم «ان تفک»: خدایا، من را آزاد کنی، «ان تفک رقبتی»: من در آتش دارم می‌سوزم ، خدایا آزادم کن.

 

رحیمی ادامه داد: مضامین دعای وداع ماه رمضان یک مضامین عالی است. به خدا عرضه می‌دارند، خدایا تو کاری کردی که احدی در عالم نمی‌کند و آن این است که همه چیز را دادی. اولا مردم را هم به داد و ستد و خرید فروش دعوت کردی، ثانیا خودت مشتری شدی، ثالثا آگهی مزایده می‌زنی، رابعا آگهی مزایده را فروشنده می‌زند نه مشتری، ولی خدای کریم که مشتری است آگهی مزایده زده است و می‌فرماید: «من جاء بالحسنه فله عشر امثالها»، حالا ما هستیم و این خدای اکرم.

 

امام جمعه ابهر در ادامه به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره و تصریح کرد: امروز یک بلای خانمان‌سوز وارد زندگی بعضی از مردم شده و زندگی‌ها را از پای در آورده است. به خانه‌ای که موادمخدر وارد شود یقینا حجب و حیا و عفت و سلامت و کرامت نیز رخت خواهد بست.

 

رحیمی به خانواده‌ها توصیه کرد که مواظب این ماده افیونی باشند و به مسئولان امر توصیه کرد اگر معتاد بودن جرم است، چرا با معتادان مبارزه و برخورد نمی‌کنید و اگر معتاد بودن یک نوع بیماری است، چرا برای مبارزه با این بیماری بودجه نمی‌گذارید و هزینه نمی‌کنید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: