• دوشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-2085-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه قیدار:

عید فطر، تجلی اوج یک ماه بندگی است


امام جمعه قیدار گفت: عید فطر، تجلى اوج یک ماه بندگى و عبودیت پروردگار متعال و یک ماه سازندگى و وارستگى و معراج انسانى است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر قیدار، افزود: بندگان الهی نه تنها کوشش و مجاهدات و پرواز در اوج ملکوت و مقامات بندگى حق را پایان یافته نمى‌بینند، بلکه این روز مبارک را سرآغازى براى استمرار حرکت سازنده خویش مى‌دانند و با انرژی که از برکات این ماه مبارک به دست آورده‌اند، در جهت سازندگى و تهذیب نفس و مبارزه با شیطان درون و برون تا رسیدن به آرمان والاى الهى خویش به سیر تکاملى خود ادامه مى‌دهند.

 

وی ادامه داد: عید به معنای عود و بازگشت است و در اعیاد اسلامى به مناسبت اینكه در پرتو اطاعت‏ یك ماه مبارك رمضان و یا انجام فریضه بزرگ حج، صفا و پاكى فطرى نخستین به روح و جان باز مى‏گردد، و آلودگی‌هایى كه برخلاف فطرت است، از میان مى‏رود، عید گفته شده است، پس عید فطر مبارک است بر آنانى که با فداکارى‌ها و ایثارها به هویت و شخصیت اصیل و جایگاه رفیع خود بازگشته است.

 

موسوی از ماه رمضان به‌عنوان بهترین فرصت برای تغییر سبک زندگی یاد کرد و گفت: در این ماه مبارک، فرصتی برای مومنان ایجاد شده است تا برنامه زندگی خود را با الگوهای زندگی اسلامی هماهنگ کنند و با استفاده از الگوهای صحیح زندگی اسلامی این ماه را نقطه عطفی در زندگی خود قرار دهند.

 

وی با یادآوری اینکه روز عید فطر دو خصوصیت دارد، اظهار کرد: خصوصیت اول، طهارت باطنی در روح انسان روزه‌دار است که در اثر عبادت‌ها و دعاها و شب زنده داری‌ها و غلبه هوس‌ها و خواهش‌های نفسانی در طول ماه رمضان به وجود آمده است. خصوصیت دوم نیز این است که روز عید فطر نمایش انسجام حقیقی و وحدت ملت و اعتصام دسته‌جمعی به ریسمان الهی است که در نماز عید فطر تجلی پیدا می‌کند.

 

امام جمعه قیدار تصریح کرد: نماز عید فطر، مظهری از وحدت و انسجام امت اسلام است. تکبیرهای روز عید فطر مظهری از استکبارستیزی است. عید فطر روزی است که ما باید به خود بیاییم و اگر در دل‌های‌مان انگیزه‌های اختلاف و نقار و نفاق و دوگانگی وجود دارد در دل خود سرکوب کنیم. باید بر محوریت ولی‌فقیه، این چشم بیدار نظام اسلامی و مجوز مشروعیت الهی این نظام که همواره با ژرف‌اندیشی و دیده‌بانی تیز نقشه‌های شوم دشمن را شناسایی و تلاش آن‌ها را بی‌نتیجه گذاشته‌اند، حرکت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: