• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-586-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی حوزه علمیه نورالزهراء (س) استان زنجان:

علم تفسیر قرآن نیاز اصلی جامعه کنونی است


معاون فرهنگی حوزه علمیه نورالزهراء (س) استان زنجان گفت: علم تفسیر قرآن نیاز اصلی جامعه کنونی محسوب می‌شود که باید این درس توسط اساتید خبره و آگاه ارائه شود که در همین راستا دوره مقدماتی تفسیر در استان برگزار می‌شود.

لیلا سپهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تفسیر قرآن یکی از مهمترین دروس در حوزه قرآن‌کریم محسوب شده که با عنوان فهم قرآنی در جامعه از آن یاد می‌شود که تفسیر آیات قرآن توسط افراد متخصص بیان می‌شود.

وی یادآورشد: با توجه به اهمیت علم تفسیر، حوزه علمیه نور الزهراء (س) زنجان درصدد افزایش علم و آگاهی دانش‌آموختگان و مبلغان این حوزه در استان کرده است که در دو سطح مقدماتی و تکمیلی برگزار خواهد شد.

سپهری تصریح کرد: دوره تفسیر قرآن توسط اساتید تفسیر قم در استان از ۱۷ تا ۲۰ تیرماه برگزار خواهد شد که دوره مقدماتی ۴۸ ساعت با ۶ عنوان درس برنامه‌ریزی شده که شامل قالب‌های شیوه‌های تفسیر آیات، روش‌های دسته‌بندی و مفاهیم قرآن، اصول و مفاهیم برداشت از قرآن، شیوه انتقال مفاهیم قرآن به کودکان و نوجوانان، می‌شود.

وی یادآورشد: در حال حاضر ۳۵ نفر در دوره تفسیر مقدماتی ثبت‌نام کرده‌اند که افراد متقاضی باید دانش‌آموختگی سطح دو را داشته و به اتمام رسانده باشند؛ مبلغان، ائمه جماعات و طلاب اقشاری هستند که در اولویت ثبت‌نام و پذیرش قرار دارند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه نورالزهراء (س) استان زنجان خاطرنشان کرد: بانوان به دلیل حضور فعال و مستمر در مراسم مذهبی، مساجد و هیات از جایگاه مهمی در ارائه مطالب دینی دارند که در همین راستا باتوجه به اهمیت درس تفسیر قرآن لازم شد تا این درس به صورت درست و کاربردی از سوی اساتید خبره در این عرصه ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: