• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-2185-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه سلطانیه:

شهید بهشتی مبارزی حقیقی و انقلابی بود

امام جمعه سلطانیه گفت: شهید بهشتی بعد انقلاب یک مبارز به تمام معنا بود و در عین حال به ارزش‌های انقلاب احترامی ویژه قائل بود و با تمام وجود سرمایه‌های علمی، معنوی، اجتماعی خود را در طبق اخلاص گذاشته و در امر خدمت‌رسانی به ملت حرکت می‌کرد و این تلاش مستمر بود.

حجت الاسلام محمد نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شهید بهشتی از ابعاد مختلف شخصیتی حقیقتا نمونه بود؛ همه شخصیت‌های هم دوران شهید بهشتی به تیزهوشی و تیزبینی وی اذعان داشتند و از وی در نبوغ مثال می‌زدند چراکه همواره در رسیدن به عمق مطالب تلاش مستمر داشته و از وقایع تحلیل درست می‌کرد.

وی افزود: شهید بهشتی از جمله مهم‌ترین شخصیت‌های تاثیرگذار در دوران قبل و بعد انقلاب اسلامی بود که به عنوان یک نخبه مهم نقش خود را به درستی در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی، دینی، اجتماعی و سیاسی ایفا می‌کرد و همواره به عنوان یک شخصیت مهم علمی در حوزه علمیه و دانشگاه و تحصیل در خارج از کشور به روز بودن خود را در عرصه دینی و سیاسی ایفا می‌کرد.

نوری تصریح کرد: شهید بهشتی در ابعاد علمی، انقلابی، اخلاقی و اجتماعی پیشتاز زمان خود بود که در دوران قبل از انقلاب همواره از نقش مهمی برخوردار بود و پس از پیروزی انقلاب نیز به عنوان تکیه‌گاه نیروهای ارزشی بود و به عنوان یک عالم توانمند نقش خود را ایفا می‌کرد.

وی یادآورشد: شهید بهشتی بعد انقلاب یک مبارز به تمام معنا بود و در عین حال به ارزش‌های انقلاب احترامی ویژه قائل بود و با تمام وجود سرمایه‌های علمی، معنوی، اجتماعی خود را در طبق اخلاص گذاشته و در امر خدمت‌رسانی به ملت حرکت می‌کرد و این تلاش مستمر بود.

این کارشناس دینی افزود: در مقطعی از تاریخ منافقین با توجه به عملکرد و جایگاه شهید بهشتی در صدد برآمدند تا وی را ترور شخصیتی کنند و جایگاه شهید بهشتی را در جامعه و در نظر ملت سست و بد جلوه دهند و این رفتارها تا جایی ادامه پیدا کرد که امروز می‌توان به مظلومیت حقیقی این شهید بزرگوار پی برد.

نوری تصریح کرد: شهید بهشتی در مقابل این رفتارها بی‌توجه بود زیرا نمی‌خواست تنشی در روند ادامه کارش ایجاد شود که در ادامه منافقین کوردل وقتی دیدند قادر به مقابله با شهید بهشتی نیستند وی را با ۷۲ تن از یاران صدیقش به شهادت رسانند که پس از عروج این عالم مبارز و انقلابی مردم به دروغ‌های و تهمت‌هایی که درباره شهید بهشتی گفته شده بود پی برده و مظلومیت وی را درک کردند.

امام جمعه سلطانیه در ادامه به ویژگی‌های شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: امام راحل سخنان قابل تامل و ارزشمندی درباره شخصیت شهید بهشتی بیان کرده‌اند که همگی نشان از جایگاه این شهید والامقام دارد؛ مطیع بی‌چون و چرای ولایت فقیه یکی از ویژگی‌های مهم شهید بهشتی محسوب می‌شود که باید بدان توجه جدی داشت.

وی در ادامه افزود: پرداختن به موضوع فقر یکی از ابعاد مهم شخصیتی شهید بهشتی است که کمتر به این بعد از شخهصیت وی پرداخته شده که لازم است مسئولان این بعد رفتاری و فکری شهید بهشتی را مورد دقت و واکاوی قرار دهند تا شاهد حل شدن مشکلات مالی به خصوص قشر مستضعف جامعه باشیم.

نوری خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ارکان انقلاب را هدف گرفته‌اند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند و در این راه عملکرد قوه قضایی را که تلاش مجاهدانه شهید بهشتی است را مورد تهمت قرار داده‌اند که لازم است مسئولان به آن توجه ویژه داشته باشند و بابصیرت و آگاهی گام بردارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: