• پنجشنبه ۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1087-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

یک عکاس:

عکاس باید اقشار مختلف جامعه را بشناسد


یک عکاس اظهار کرد: عکاس باید اقشار مختلف جامعه را بشناسد.

یونس شکوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه نحوه ارتباط‌گیری یک عکاس با اقشار جامعه موضوع مهمی است، گفت: ارتباط ‌گیری با مردم و ایجاد اعتماد در افراد از وظایف یک عکاس است تا زمینه عکاسی بهتر فراهم شود.

وی ادامه داد: یک عکاس می‌تواند بر تکنیک‌ها و دوربین مسلط باشد، اما به دلیل ارتباط‌گیری ناموفق از کار باز بماند که این مهم مگر با اعتماد به نفس عکاس و نحوه ارتباط‌گیری موفق او با مردم تحقق نمی‌یابد.

این عکاس افزود: سوژه‌یابی در عکاسی نیز موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشت و بر اساس زمان و حساسیت موضوع انتخاب شود.

شکوری با اشاره به اینکه ارتباط با مردم موضوعی است که یک عکاس باید همواره در هر شرایطی به آن توجه داشته باشد، گفت: عکاس باید مکان و موقعیت را شناسایی کند و بر اساس آن تصمیم بگیرد چرا که هر قشری از جامعه اعم از اقشار عالی رتبه و یا اقشار سطح پایین فرهنگ متفاوتی دارند و باید متناسب با آن با آنها برخورد شود، در همین راستا عکاس باید مخاطب و سوژه عکاسی خود را بشناسد و بتواند با آنها ارتباط برقرار کند.

وی گفت: زمانی‌که یک عکاس خبری بخواهد موضوعی با حساسیت بالا نظیر حملات تروریستی و حوادثی از این دست را عکاسی کند با چالش‌هایی مواجه هست که می‌تواند او را به خطر بیندازد و اینکه چگونه او بتواند موقعیت را مدیریت کند، از جمله وظایفی است که باید بیاموزد و مورد توجه قرار دهد.

این عکاس با اشاره به اینکه درگیری‌های لفظی جز مشکلاتی است که یک عکاس ممکن است با آن مواجه باشد، گفت: عکاس باید اقشار مختلف جامعه را به درستی بشناسد و در آنها اعتماد ایجاد کند.

شکوری خاطرنشان کرد: هر عکاس دید هنری خاص خود را دارد به نوعی که ممکن است قالب و موضوع خاصی به عکاس‌های مختلف داده شود و عکس‌های متفاوتی از آنها دیده شود و این زاویه دید به موضوعات می‌تواند عکاس را به یک عکاس حرفه‌ای ویا یک عکاس آماتور تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه خلاقیت در عکاسی موضوعی است که از افراد یک عکاس می‌سازد، گفت: خلاقیت به افراد آموزش داده نمی‌شود و این مهم موضوعی است که می تواند از افراد یک عکاس بسازد چرا که ممکن است عکاس با تمام تسلطی که به دوربین و تکنیک‌ها دارد به دلیل اینکه از خلاقیت کافی و دید هنری برخوردار نیستند عکس‌های خوبی نیندازد و افرادی هم هستند که حتی یک دوره عکاسی نگذرانده‌اند و عکاسان خودآموزی هستند که به دلیل استمرار و مطالعات فردی و خلاقیت و دید هنری خاصی که دارند جز بهترین عکاسان دنیا محسوب بشوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: