• شنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-6914-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

تبیین «انتظار» از سوی محققان به درستی صورت گیرد


کارشناس امور دینی، از اهمیت موضوع انتظار، مهدویت و آخرالزمان از سوی محققان دینی، عالم و حوزویان خبر داد و گفت: باید در مقابل هجمه‌های دشمنان دین اسلام تبیین درست در این حوزه صورت گیرد.

 

حجت‌الاسلام علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: انتظار، مقوله بسیار مهم در دین مبین اسلام محسوب می‌شود که در منابع دینی ازآن بسیار یاد شده است.

 

وی افزود: یکی از مشخصه‌های اصلی جامعه اسلامی، نمود در فرهنگ مهدویت دارد که جامعه چگونه توانسته پیرو فرهنگ مهدویت باشد و این فرهنگ را به درستی در جامعه نهادینه کند.

 

محمدی تصریح کرد: موضوع انتظار در تمام شریعت‌های الهی به شکلی خاص اشاره شده است؛ به‌طوری ‌که دین‌داران در ادیان مختلف، انتظار را به شکلی که در کتاب آسمانی‌شان گفته شده اعتقاد دارند و از آن پیروی می‌کنند.

 

وی یادآور شد: انتظار، مهدویت و آخرالزمان امروز در دنیای غرب نمود بسیار مهمی به خود گرفته است، به‌طوری ‌که قالب رفتارهای سیاست‌مداران برگرفته از گفته‌ها و پیش‌بینی‌های آخرالزمان صورت می‌گیرد و در معنای دیگر آخرالزمان جلوه سیاسی به خود گرفته است.

 

محمدی خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام به حقیقت آخرالزمان اشاره شده که لازم است با توجه به هجمه‌های مختلف سوءاستفاده‌کنندگان و منحرفان دین اسلام، باید عالم دین و حوزویان وظیفه نخست خود را در تبیین صحیح موضوع انتظار، آخرالزمان و مهدویت در جامعه ارائه دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: