• جمعه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-2485-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان:

همراهی مردم لازمه کاهش پرونده‌های قضایی است


رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: مشارکت و همراهی مردم لازمه کاهش پروندهای قضایی است؛ چراکه برخی از پرونده‌ها بدون رجوع به مراکز قضایی قابل حل است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جعفر گل‌محمدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان، اظهار کرد: انسان فطرتا یک موجود اجتماعی است که در همین راستا برای رفع احتیاجات زندگی خود در همه حوزه‌ها متوسل به هم‌نوعان خود می‌شود.

 

وی افزود: انسان نمی‌تواند بدون ارتباط با هم‌نوعانش به درخواست‌ها و نیازهای زندگی خود دست یابد، پس ناچار است در جامعه برای رسیدن به اهداف و احتیاجات خود تن به ارتباط با دیگران می‌دهد و این از اجتماعی بود انسان نشات می‌گیرد.

 

گل‌محمدی تصریح کرد: ارتباط انسان در طول زندگی خود باید در چارچوب معینی قرار گیرد و این چارچوب به اصطلاح قانون معرفی می‌شود که چنانچه انسان اگر پا فراتر از قانون بگذارد دچار بی‌قانونی شده و بر اساس قوانین موجود مجازات برای فرد تعیین خواهد شد.

 

این مسئول یادآور شد: اگر در جامعه عموم مردم مطیع قانون باشند همه مشکلات حل خواهد شد و جامعه به لحاظ نظم و انضباط از جایگاه مهمی در مقابله با مشکلات و اختلافات قرار خواهد گرفت، پس لازم است مردم در زیر چتر قانون و آگاهی از این چارچوب رفتار کنند تا دچار مشکلات نشوند.

 

گل‌محمدی به اهمیت ارتباط صحیح والدین با فرزندان خود اشاره کرد و گفت: والدین باید از رفتار و آموزش صحیحی در مقابله با فرزندان برخوردار باشند؛ چراکه بر اساس آمار والدینی که ارتباط موفق و آگاهانه‌ای همراه با درک بالای فرزندان خود داشتند، وقوع جرم در بین این فرزندان کمتر مشاهده شده است که متاسفانه در همین راستا پرونده‌هایی در خصوص وقوع جرم در سنین پایین وجود دارد که نشان از تربیت ناصحیح والدین آن‌ها می‌شود.

 

وی یادآور شد: بیشترین پرونده در استان که رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است، مربوط به صدمات بدنی ناشی از بی‌احتیاطی در رانندگی می‌شود که قابل توجه است و افراد باید به قوانین موجود در امر راهنمایی و رانندگی واقف باشند تا شاهد کاهش این آمار در استان باشیم.

 

این مسئول افزود: امروز در برخی از کشورها به دلیل کاهش آمار جرم، زندان‌ها تبدیل به هتل و مکان‌های گردشگری شده است، در کشورمان نیز متاسفانه در بسیاری از مواقع شاهد وقوع جرم در بین مردم هستیم که با مراجعه به دستگاه‌های. قضایی در صدد رسیدگی به شکایات خود هستند.

 

گل‌محمدی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از پرونده‌ها در چندین مرحله رسیدگی قرار دارند که این آمار قابل توجه است و درست نیست که ما همه وظایف امور را به اختیار دولت قرار دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز مردم نیز باید در کنار دولت قرار گیرنن تا شاهد کاهش دعوی در دادگاه‌های استان و کشور باشیم که این مستلزم مشارکت و همراهی مردم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: