• جمعه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-2585-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

اجازه ندهیم مشکلات اساسی کشور از نظر دور بماند


امام جمعه ابهر تاکید کرد: اجازه ندهیم مشکلات اساسی کشور از نظر دور بماند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر گفت: آنچه که امروز نباید هرگز از آن غفلت کرد، این است که دست‌هایی در کار است تا در داخل کشور افکار عمومی را به موضوعات دست چندمی و ناچیز و دون مشغول ساخته تا مسائل بنیادی و مشکلات اساسی کشور و مردم از نظرها دور بماند.

 

وی ادامه داد: کسانی که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب، پخش آواز و یا آهنگی را قبل از افطار و یا کنسرت و آزادی را با مفاهیم مبهم، مسئله اصلی کشور قلمداد کرده و چنان دامنه گفتمانی پیرامون آن را گسترده مطرح و یا تیتر برخی جرائد می‌‌کنند که گویا هیچ مشکلی روی زمین باقی نمانده است، در حالی که امروز مشکل بیکاری جوانان از دغدغه‌های مهم دلسوزان نظام و خانواده‌ها است و اگر دولت و ملت با همدیگر عزم و جزم داشته باشند به مرور این مشکل اساسی قابل حل است.

 

رحیمی ادامه داد: نکته مهم دیگر که نتیجه همان بیکاری است، مسئله اعتیاد است، امروز برای ریشه‌کن کردن این بلای خانمان‌سوز کار اساسی و ریشه‌ای انجام نداده‌ایم. نیروهای انتظامی ما البته در مرزها انصافا زحمت می‌کشند که اجر آن‌ها با خدا است، ولی بالاخره مرزهای عریض و طویلی داریم. موادمخدر و مشروبات وارد کشور می‌شود. همه مسئولان باید عزم جدی داشته باشند و قوانین لازم را وضع کنند. امروز اگر اعتیاد جرم است باید سریعا مجرمین را مجازات کرده و جمع و جور کنند و اگر بیماری است باید برای مداوای این بیماران بودجه واقعی و کاربردی قرار دهند و همه نهادهای آموزشی و تربیتی تکلیف خود را انجام دهند.‌‌‌‌

 

وی در ادامه به سالروز دستور آمریكا مبنى بر مسدود كردن دارایى‌‌هاى ایران و تحریم‌هاى اخیر آمریكا اشاره کرد و افزود: راجع به این مقوله نیز امام خمینی (ره) می‌فرمایند: دولت آمریكا به عنوان قدرتمندترین كشورهاى جهان، براى بیشتر بلعیدن ذخایر مادى كشورهاى تحت سلطه، از هیچ كوششى فروگذار نمى‌‌كند. آمریكا دشمن شماره یك مردم محروم و مستضعف جهان است. آمریكا براى سیطره سیاسى و اقتصادى و فرهنگى و نظامى خویش بر جهان زیر سلطه، از هیج جنایتى خوددارى نمى‌کند.

 

رحیمی اظهار کرد: اگر ما با آمریكا و یا سایر ابرقدرت‌ها و قدرت‌ها كنار آمده بودیم، گرفتار این مصایب نبودیم، ولى مردم ما دیگر به هیچ وجه حاضر نیستند تن به خوارى و ذلت دهند و مرگ سرخ را به زندگى ننگین ترجیح مى‌‌دهند. در جای دیگر هم امام راحل می‌فرماید: هیچ وقت از (حمله) نظامى نترسید، از حصر اقتصادى هم ابدا نترسید، اگر ما را محاصره اقتصادى بكنند، ما فعال‌تر مى‌‌شویم، به نفع ما است، ما را محاصره بكنند، هیچ نترسید. از این دشمنى كه آمده در داخل و ما را مى‌‌خواهد از داخل فاسد كند، این ترس دارد كه ما به جان هم بیفتیم.

 

امام جمعه ابهر همچنین با بیان اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب در هر کار دو چیز لازم است، خاطرنشان کرد: آن دو چیز شایستگی محل و تربیت و مدیریت صحیح است، در تربیت نفوس انسانی نیز همین اصل حاکم است. تا واعظی از درون نباشد و انصاف و حق‌جویی و حق‌طلبی بر روح انسان حاکم نشود،.از واعظ های برون، کاری ساخته نیست، به همین دلیل ابوجهل‌ها و ابولهب‌ها از کنار چشمه جوشان وحی تشنه باز می‌گشتند ولی اویس قرنی‌ها با یک اشاره به سر می‌دویدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: