• جمعه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-7814-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان خبر داد:

تولید سالانه بیش از 69 میلیون مترمکعب آب‌شرب در زنجان


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: مجموع آب‌شرب سالانه تولیدی در استان زنجان بیش از 69 میلیون مترمکعب است.

 

علیرضا جزء‌قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه کیفیت آب‌شرب تولید در استان همواره یکی از خطوط قرمز این شرکت بوده و است، افزود: کیفیت آب‌شرب خط قرمز این شرکت به‌شمار می‌رود، لذا همواره با تمام توان سعی کرده‌ایم آبی که تولید و به دست مشترکان می‌رسانیم از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار باشد و تا به امروز به این مهم دست یافته‌ایم.

 

وی به میزان مطلوبیت کلر باقی‌مانده در آب نیز اشاره و تصریح کرد:طی پارسال میزان مطلوبیت کلر باقی‌مانده در آب‌شرب این استان 99.8 درصد بوده که استاندارد آن 99.5 درصد است. استان زنجان دارای چهار آزمایشگاه است که این آزمایشگاه‌ها، آزمایشگاه مرکزی کنترل کیفی آب در زنجان، آزمایشگاه میکروبی در شهرستان‌های ابهر و خدابنده، آزمایشگاه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان و ماه‌نشان است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه کنترل کیفیت آب در سطح استان به صورت دائمی و مستمر مورد پایش قرار می‌گیرد، ادامه داد: پارسال در کل شهرهای استان زنجان 26 هزار و 847 نمونه آب‌شرب مورد کلرسنجی قرار گرفت که حد استاندارد آن 25 هزار مورد است. علاوه بر آزمایش‌های کلرسنجی بر روی آب‌شرب، آزمایش‌های میکروبی در همه شهرهای استان زنجان بر اساس استاندارد انجام می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان خاطرنشان کرد: علاوه بر آزمایش‌های کلرسنجی که به‌صورت روزانه از شبکه توزیع و مخازن ذخیره آب انجام می‌گیرد، آزمایش‌های میکروبی، فیزیکوشیمیایی و بیولوژیکی نیز مطابق دستورالعمل‌های ارسالی شرکت مهندسی آبفای کشور، از همه منابع تامین آب‌شرب، شبکه توزیع و مخازن ذخیره آب صورت می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: