• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-1487-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

افتتاح نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در زنجان


همزمان با هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، نمایشگاه کانسپچوال آرت با عنوان «مخمصه» روز شنبه ۱۰ تیرماه افتتاح شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نمایشگاه هنر مفهومی با مضمون اعتیاد و آسیب‌های جانبی آن از آثار سیده نیلوفر محمودیان در محل گالری هنر فرهنگسرای امام افتتاح شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنجان در این رابطه اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف پرداختن به مقوله اعتیاد و بیان هنرمندانه آسیب‌های جانبی این بلای خانمان‌سوز برگزار شده است.

 

ایرانه حیدری افزود: این نمایشگاه به مدت یک هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و ۱۷ الی ۲۰ در محل گالری هنر فرهنگسرای امام جهت بازدید علاقه‌مندان و عموم مردم دایر است.

 

وی افزود: کانسپچوال آرت به معنای هنر مفهومی است، هنری که بیان معنی و مفهومی خاص، مهم‌ترین وجه اثر باشد هدف فقط ارائه اندیشه، خارج از هر فرم و ساختاری است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنجان گفت: سیده نیلوفر محمودیان کارشناس ارتباط تصویری است و پیش از این نمایشگاه انفرادی عکس را با عنوان «باز این چه شورش» با موضوع عاشورایی برگزار کرد. وی تا‌کنون بیش از ۲۰ مقام کشوری و بین‌المللی را در کارنامه هنری خود ثبت کرده است.

 

به گزارش ایسنا، هنر مفهومی شکلی از بیان هنری است که می‌کوشد تا با نیروی ذهن به اثر جنبه هنری داده و آن را از قید و بند فیزیک و ظاهر کار تا حدی آزاد کند. در این راه، هنرمند از هر آنچه که دوست دارد و یا مناسب با هدف و بیان فکرش است برای عینیت بخشیدن به تفکر و آرمانش استفاده می‌کند، این ابزار ممکن است با هم ناهمخوان باشد مانند شیشه، خاک، چوب، پارچه، میز شکسته، کتاب، بدن انسان، چراغی کهنه.

 

هنرمند ابزار مادی را بی‌اهمیت، از بین رفتنی، دور از زیبایی شناسی دانسته و تنها برای انتقال مستقیم یک مفهوم یا تصور از آن‌ها سود می‌جوید. این مفهوم یا تصور معمولا آگاهی به مکان و یا رویداد یا تصور و برداشتی فنی از علم یا فلسفه است، گاهی نیز هنرمند در پی بیان اعتراضش به واقعه‌ای است با بیانی متفاوت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: