• یکشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-10814-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان خبر داد:

بهره‌برداری از پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به تهران تا پایان امسال


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به تهران تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: این طرح در محدوده استانی با سرعت بالایی در حال انجام است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جواد رحمتی ظهر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: 385 میلیارد تومان فاینانس برای اجرای پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به تهران اخذ شده و امیدواریم به زودی شاهد بهره‌برداری از آن در استان باشیم که قطعا مزایای فراوانی برای استان به‌همراه خواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: علی‌رغم مشکلاتی که در حوزه تامین اعتبارات وجود دارد، سعی شده در استان اقداماتی انجام دهیم تا بتوانیم اعتبار مورد ‌نیاز برخی طرح‌های مهم را فراهم کنیم که در این رابطه موفق شدیم 1400 میلیارد تومان برای پروژه‌های مهم از جمله طرح‌های مرتبط با فاضلاب و شهرداری را از طرق سرمایه‌گذاری و یا اخذ فاینانس جذب کنیم که رقم بالایی است.

 

این مسئول با اشاره به یکی از طرح‌های بزرگی که در شهر زنجان و در حوزه سلامت در حال پیگیری است، افزود: امسال کلنگ توسعه بیمارستان ولی‌عصر (عج) استان با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد تومان به زمین زده شد و امیدواریم با احداث این فضا شاهد افزایش 400 تخت بیمارستانی در شهر زنجان باشیم.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان در ادامه به وضعیت پروژه گاوازنگ اشاره کرد و گفت: بر اساس طراحی این طرح، 78 سینما و فضای فرهنگی در این محل احداث خواهد شد که این موضوع گام بزرگی برای توسعه این منطقه گردشگری است، هر چند گلایه‌هایی نیز وجود دارد؛ چراکه عده‌ای به دنبال کمرنگ نشان دادن کارها و اقداماتی هستند که در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: باید در استان شرایطی فراهم شود که مردم در کنار یکدیگر توسعه استان را رقم بزنند و در این مسیر باید تلاش شود تا اقداماتی که صورت می‌گیرد را به سمع و نظر مردم رساند نه اینکه در مسیر کار سنگ‌اندازی کرد.

 

این مسئول با بیان اینکه استان زنجان جزو معدود مناطقی است که در حوزه عمرانی موفق به جذب سرمایه‌گذار به انحا مختلف شده است، افزود: واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی جهت انجام کار و تغییر کاربری زمین‌های موجود و واگذری آن، از اقداماتی است که برای تامین اعتبارات عمرانی انجام شده و خوشبختانه موفق نیز بوده‌ایم.

 

رحمتی به احداث چهار نیروگاه در استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: 900 میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی برای احداث این نیروگاه‌ها نیاز است که امیدواریم با راه‌اندازی آن‌ها بخشی از نیازها را تامین کنیم.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، با گلایه از سنگ‌اندازی عده‌ای در مسیر توسعه استان، گفت: برخی به‌گونه‌ای رفتار کرده و مواردی را مطرح می‌کنند که سرمایه‌گذار برای حضور در پروژه‌ها دچار تردید می‌شود که نمونه بارز آن پروژه سبزه‌میدان است که به خاطر برخی مسائل مطرح شده سرمایه‌گذار برای اجرایی کردن کار دودل شده است.

 

رحمتی تصریح ‌کرد: در استان سعی داریم اقدامات بر اساس قواعد و نیاز جامعه انجام شده و کار را اصولی دنبال می‌کنیم و تلاش می‌کنیم پروژه‌های نیمه‌تمام را تا رسیدن به نتیجه تعیین تکلیف کنیم. باید بپذیریم که با اعتبارات دولتی نمی‌توان کار را پیش برد و در این مسیر نیازمند جذب سرمایه بخش خصوصی هستیم و باید کاری کنیم که سرمایه‌گذار با آرامش خاطر در استان حضور پیدا کند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان، همچنین به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و یادآور شد: این طرح‌ها از جمله پروژه محور زنجان به بیجار و زنجان به خدابنده با قرار گرفتن در اولویت کارها، در حال پیگیری است.

 

وی همچنین به آخرین اقدامات در رابطه با پارک لجستیک اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در احداث این محل باید ضوابط زیست‌محیطی به دقت لحاظ شود، مواردی پیش آمد که همه نقاط مبهم برطرف شد و در حال پیگیری کار از تهران هستیم و امیدواریم با اخذ همه مجوزها بتوانیم در این بخش شاهد تحول در استان باشیم.

 

رحمتی همچنین به موضوع سازمان همیاری شهرداری‌های استان و مشکلاتی که در چند سال گذشته در این سازمان به وجود آمده اشاره کرد و افزود: در سه سال گذشته سعی کرده‌ایم قانون‌مند عمل کرده و این سازمان را به مسیر اصلی اهداف سازمانی خود بازگردانیم و خوشبختانه اقدامات خوبی نیز انجام شده است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین نتایج حسابرسی‌ها این سازمان 48 میلیارد تومان بدهکار است که باید تلاش شود با برنامه‌ریزی دقیق و ایجاد منابع پایدار شرایط مناسبی را برای ادامه کار فراهم آورد. اعلام می‌کنیم که این سازمان حیاط خلوت جایی نبوده و تنها به دنبال حل مشکلات هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: