• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-2791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مناسب‌سازی؛ دغدغه پابرجای معلولان در خرم‌دره


رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرم‌دره گفت: مناسب‌سازی همچنان به عنوان یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های معلولان برای بهره‌مندی بیشتر از امکانات اجتماعی به شمار می‌رود که باید مورد توجه جدی‌تری قرار گیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، میترا رحمانی در برنامه ضیافت مهربانی مدجویان و توان‌خواهان بهزیستی شهرستان خرم‌دره، اظهار کرد: اجرای این طرح که همه ساله به همت اداره بهزیستی شهرستان خرم‌دره انجام می‌گیرد فرصت خوبی برای مسئولان ایجاد می‌کند تا با حضور در منزل مدجویان و توانخواهان تحت حمایت بهزیستی ضمن همدردی و دلجویی با مددجویان و خانواده‌های آنها از نزدیک با مشکلات و دغدغه‌ها و خدمات ارائه شده آشنا شوند.

 

وی با اشاره به اهمیت اجرای این طرح و حضور مسئولان و معتمدین و خیران در کنار معلولان، تاکید کرد: ابراز همدردی با مددجویان گامی مهم در جهت تقویت باور و اعتقادات مددجویان است و قطعا این حرکت باعث شادی دل نیازمندان و با برکات معنوی همراه خواهد بود.

 

رحمانی با بیان اینکه در شهرستان خرم‌دره نزدیک به 1000نفر معلول زندگی می‌کنند، تصریح کرد: معلولان در چهار سطح معلولیت خفیف، متوسط، شدید و خیلی شدید طبقه‌بندی می‌شوند که با توجه به نوع و شدت معلولیت‌های مددجویان مورد حمایت بهزیستی،حمایت‌ها و کمک‌های بهزیستی به جامعه هدف نیز متفاوت است.

 

این مسئول در ادامه، عدم مناسب‌سازی اماکن و محیط‌های شهری و روستایی را مهم‌ترین مشکل و چالش پیش روی معلولان عنوان و تصریح کرد: رعایت مناسب‌سازی در ساخت و سازها و اجرای پروژه‌ها در شهرستان از خواسته‌های معلولان است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا این قشر از جامعه نیز همانند افراد عادی بتوانند بدون مانع و مشکل کارهای روزمره و شخصی خود را انجام دهند و از امکانات اجتماعی بهره‌مند شوند.

 

در ادامه این برنامه نیز حجت محمدی فرماندار شهرستان خرم‌دره با قدردانی از صبر، مهر و محبت خانواده‌های معلولان، تاکید کرد: وجود فرد معلول در خانواده یک امتحانی الهی است که قطعا این مهر و محبت و رسیدگی‌ها پاداش بزرگ الهی را در پی خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: