• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1186-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

«حسن طغرانگار» رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان شد


ظهر امروز طی مراسمی رضا پیرایش تودیع و حسن طغرانگار به‌عنوان رئیس جدید دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان معرفی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامه علمی‌کاربردی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان، اظهار کرد: تغییر لازمه ارتقای هر سیستمی است و باید از وجود نیروهای جوان و جدید بهره‌مند باشیم. البته تغییرات پی در پی که ثبات مدیریت را به هم بزند غلط است و در همه حوزه‌ها، کیفیت‌گرایی مورد تاکید است.

 

سیدعلی بدری افزود: کیفیت‌گرایی باعث می‌شود که در درازمدت خود را در جامعه اثبات کنیم. مثلا آماده‌سازی دفترچه برای ورود به دانشگاه علمی‌کاربردی از طریق سازمان سنجش می‌تواند نظر متقاضیان را جلب کند. البته این بحث بسیار چالشی و مهم است. ما باید به حوزه‌ای وارد شویم که دانشگاه‌های دیگر نمی‌توانند وارد شوند؛ در واقع باید در پی ایده‌های جدید باشیم.

 

این مسئول با بیان اینکه راه‌اندازی مراکز نه‌گانه در جهت مرکززدایی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی‌کاربردی 3000 شغل را معرفی می‌کند و در حال حاضر از 50 هزار و 500 نفر مدرس، فقط 600 نفر خبره هستند.

 

رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی آذربایجان‌شرقی نیز در ادامه گفت: اقدامات ما باید مطابق با روند توسعه کشور باشد.

 

فرزان قالیچی افزود: متاسفانه گسترش بدون حساب و کتاب آموزش عالی در برخی دولت‌ها باعث تضعیف فضاهای آموزشی شد ولی راه‌اندازی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی تصمیم درستی بود که در این برهه اتخاذ شد.

 

این مسئول ادامه داد: اگر خواهان اصلاح هستیم باید کاستی‌ها و ایرادات خود را قبول کنیم و انتظار می‌رود که مراکز، اقدامات خود را در راستای ماموریت دانشگاه‌ها انجام دهند. باید از فرصت‌ها استفاده کنیم و این در حالی است که کار خوب از مدرسان خوب برمی‌آید.

 

وی تصریح کرد: مدرسانی که با معدل پایین کد تدریس اخذ کرده‌اند، چطور می‌توانند کارآفرینی را به دانشجویان بیاموزند، علاوه بر این، باید ورودی‌ها را نیز تقویت کنیم.

 

رئیس سابق دانشگاه علمی‌کاربردی استان زنجان نیز گفت: بر اساس گزارشات متعدد هیئت نظارت آموزش عالی مراکز علمی‌کاربردی گام‌های موثری در جهت رفع تنگناها، حرکت به سمت جلو، رفع کمبودها و انطباق با استانداردهای آموزشی برداشته‌اند.

 

رضا پیرایش ادامه داد: خوشبختانه اعمال مدیریت مناسب بر هزینه‌های واحد استانی و کاهش چشم‌گیر هزینه‌های پستی، حامل‌های انرژی و اینترنت و تبدیل آن‌ها به تعرفه‌های آموزشی یکی از مهم‌ترین اقدامات دانشگاه علمی‌کاربردی استان زنجان به‌شمار می‌رود. همچنین نظارت بر امور مراکز در همه زمینه‌ها از طریق اعزام تیم‌های نظارتی به همراه واحد نظارت آموزش عالی استان طی چند سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

 

وی افزود: پایش مستمر مراکز از نظر انتخاب و به‌کارگیری مدرسان توانمند و کنترل انطباق رشته و تخصص مدرسان با دروس مورد تدریس، تدوین دستورالعمل برای بررسی متقاضیان تدریس در راستای کیفیت‌بخشی به نظام آموزشی و تاکید بر تدوین و ارائه طرح درس توسط مدرسان در مراکز از دیگر اقدامات دانشگاه علمی کاربردی استان زنجان محسوب می‌شود.

 

پیرایش با تاکید بر تلاش در راستای تعاملات مثبت با دستگاه‌های اجرایی و مشارکت در نشست‌هایی که دانشگاه از اعضای آن به‌شمار می‌رود، یادآور شد: تلاش موثر در زمینه اجرای برنامه‌های دانشجویی و فرهنگی، تلاش برای استفاده از ظرفیت و امکانات موجود در واحدها از جمله راه‌اندازی مرکز بهداشت، همچنین بررسی پرونده فارغ‌التحصیلان از اقدامات مهم دانشگاه علمی‌کاربردی استان محسوب می‌شود.

 

رئیس سابق دانشگاه علمی‌کاربردی استان زنجان تاکید کرد: تدوین استراتژی در افق زمانی پنج ساله که جهت‌گیری دانشگاه را با توجه به چالش‌های محیطی موجود و اتخاذ رویکرد عدم تمرکز در دانشگاه در زمینه‌های مختلف ضروری به نظر می‌رسد. علاوه بر این، باید ارتقای کیفیت آموزشی را با اتکا به ساز و کارهای مناسب و بهره‌مندی از مدرسان توانمند مورد تاکید قرار دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: