• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-12214-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

«غلامرضا قاسمی» رئیس حوزه هنری استان زنجان شد


ظهر امروز طی مراسمی حمید اسماعیلی تودیع و غلامرضا قاسمی به‌عنوان رئیس جدید حوزه هنری استان زنجان معرفی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مدیرکل امور استان‌ها و مجلس سازمان حوزه هنری در آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: از زبان هنر برای تبیین اهداف و فعالیت‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی باید استفاده کرد.

 

مجید مصلحی ادامه داد: ساز و کارها باید متناسب با اهداف انتخاب شود و از همین منظر است که لزوم تکیه بر نیروی انسانی در سازمانی نظیر حوزه هنری مشاهده می‌شود. همچنین باید نسبت منابع انسانی به کار گرفته شده را شناخت؛ چراکه دیگر دوران مدیریت بر اساس دستورات و افزایش منابع مالی به اتمام رسیده است.

 

وی خاطرنشان کرد: حوزه هنری همواره بر ضرورت تکیه بر نیروی باانگیزه تاکید دارد و از همین منظر است که احساس موثر بودن می‌کند.

 

مصلحی با اشاره به اینکه باید سه اصل کلی‌نگری، آینده‌نگری و جامعیت در مدیریت حوزه هنری مورد توجه قرار گیرد، گفت: باید از زاویه بالایی مسائل دیده شود.

 

وی با بیان اینکه باید نیروها در تصمیم‌گیری‌ها شرکت داده شده و انگیزه لازم برای فعالیت در کارکنان فراهم شود، تصریح کرد: سازمان حوزه هنری بر ضرورت تکیه بر نیروی باانگیزه و احساس موثر بودن دارد با توجه به برنامه‌هایی که برای آینده برنامه‌ریزی می‌شود، می‌توان در مسیر نیل به اهداف قدم برداشت.

 

مصلحی با اشاره به اینکه اگر ما عناصر هویت بخش را مورد توجه قرار دهیم، موفقیت بیشتری کسب می‌کنیم، افزود: حوزه هنری باید پاتوق و جایگاهی برای هنرمندان متعهد بوده و بتوانند بخشی از مسائل کشور را با زبان هنر حل کند.

 

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس سازمان حوزه هنری با اشاره بر ضرورت هم‌فکری و همدلی بین هنرمندان و مسئولان برای حل مشکلات، گفت: نیروی انسانی کارآمد توانمند و موثر مورد تاکید این سازمان است. همچنین باید زمینه تعامل سازنده دستگاه‌ها با یکدیگر در زمینه هنر انقلاب اسلامی فراهم شود؛ چراکه اگر در زمینه کلیات با هم همدل نباشیم عقبه‌ها را نیز از دست می‌دهیم.

 

مصلحی با اشاره به اینکه سابقه تاریخی زنجان و مراسم ماه محرم تصویر ذهنی خوبی را از مردم زنجان متبادر می‌کند، ادامه داد: از بیرون کسی نمی‌تواند مسائل ما را حل کند باید با صبر و تحمل به خاطر نسل‌های آینده مشکلات را خود حل کنیم.

 

در ادامه این مراسم، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان با بیان اینکه در استان زنجان 22 دستگاه فرهنگی به عنوان نهادهای عمومی و غیردولتی اقدامات چشم‌گیری را در سال‌های مختلف انجام داده‌اند، گفت: خوشبختانه همکاری و همراهی در بخش‌های مختلف خوب بوده است که نتیجه آن را در اجتماع شاهد هستیم.

 

مسیح‌الله سلطانی با اشاره به همکاری خوب حوزه هنری استان زنجان با کارگروه فرهنگی و اجتماعی به عنوان متولی مسائل فرهنگی استان، ادامه داد: خوشبختانه همکاری و همراهی در بخش‌های مختلف خوب بوده است که نتیجه آن را در اجتماع شاهد هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه در این استان برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری برنامه‌های موسیقی و نشست‌های فرهنگی به خوبی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: همواره جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی استان زنجان بدون کوچک‌ترین حاشیه برگزار می‌شود که نشانگر همکاری بین دستگا‌ه‌های فرهنگی استان است.

 

این مسئول با بیان اینکه مباحث فرهنگی با بخشنامه و دستور قابل اجرا نیست، گفت: توجه به سنت‌ها و آداب و رسوم کهن در برنامه‌های فرهنگی استان گنجانده شده است.

 

در ادامه این مراسم، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان نیز با اشاره به اینکه از جمله وظایف حوزه هنری به عنوان یک نهاد انقلابی این است که هنر را در تراز انقلاب اسلامی ارائه کند، گفت: این مسئله خود وظیفه سنگینی است که باید در خصوص آن به درستی برنامه‌ریزی شود.

 

حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری ادامه داد: باید انقلاب را به درستی بشناسیم و مکتب فکری امام راحل را در قالب هنر به جوانان عرضه داریم تا به این وسیله اهداف و هویت واقعی انقلاب اسلامی را جهت آشنایی جوانان معرفی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: