• دوشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1286-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان تاکید کرد:

دانشگاه جامع علمی‌کاربردی به سمت رقابتی شدن حرکت کند


رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: متاسفانه طی چند سال اخیر، دانشگاه جامع علمی‌کاربردی از مدیریت استراتژیک برخوردار نبوده و تغییر روسای این دانشگاه، سیاست‌های ‌آن ‌را 180 درجه تغییر داده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی عباسی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان، افزود: لازمه کارآفرین بودن، مدیریت استراتژیک کلان است. در حالی که هر کدام از روسا، فیلد کاری خود را در راس اهداف قرار می‌دهند. علاوه بر این، ورود دانشگاه جامع علمی‌کاربردی به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از اقداماتی بود که بدون فکر صورت گرفت و خوشبختانه ریاست فعلی اعتقادی به این موضوع ندارد.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی‌کاربردی رقابت‌پذیری را در واحدهای خود دچار مشکل کرده است، ادامه داد: ماموریت‌گرایی بحث خوبی است ولی فقط زمانی ‌که فقط بر روی کاغذ نباشد. باید برای روسای مراکز ارزش قائل شد و زمانی ‌که یکی از روسای واحد استانی بر روی موضوعی خاص پافشاری می‌کند باید مورد تشویق و تمجید قرار گیرد.

 

این مسئول تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که دانشگاه‌ها در حال حرکت به سمت رقابتی شدن هستند، از این‌رو دانشگاه جامع علمی‌کاربردی نیز باید رقابت‌پذیری را حفظ کند. در حالی ‌که متاسفانه فضای رقابتی روز به روز کاهش می‌یابد. همچنین باید به جای عاریه گرفتن اساتید، مدرسان را از بدنه خود دانشگاه انتخاب کنیم.

 

عباسی با تاکید بر اینکه دانشگاه کارآفرین باید مولفه‌ها و زیرساخت‌های منحصر به فرد خود را داشته باشد، خاطرنشان کرد: طی 10 سال گذشته، چقدر از وجود نخبگان و خبرگان برای تدریس استفاده کرده‌ایم. باید به جای توجه به معدل دوران تحصیل مدرسان، توانمندی آن‌ها را مد‌نظر قرار دهیم. مثلا وکیلی که چندین پرونده قوی حقوقی را به سرانجام رسانده و یا کشاورزی که از سابقه کارهای عملی و اجرایی برخوردار باشد.

 

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان تصریح کرد: روشی که امروز برای جذب مدرس در پیش‌ گرفته‌ایم با معیارهای تعریف شده در مورد دانشگاه علمی‌کاربردی منطبق نیست.

 

عباسی در خاتمه ضمن قدردانی از رضا پیرایش به خاطر خدماتی که در طول تصدی ریاست دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان ارایه کرده است، برای حسن طغرانگار در سمت جدید ریاست این دانشگاه آرزوی موفقیت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: