• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-3391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

بیکاری، بیراهه‌ای برای بازگشت به دام اعتیاد


معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: بیکاری موجب تسریع در روند بازگشت افراد به چرخه اعتیاد می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شاهپوررضا کاظمی در بازدید از مرکز اقامتی میان‌مدت معتادان رهروان کمال شهرستان خرم‌دره یکی از عمده مشکلات موجود در کشورمان را موادمخدر و اعتیاد عنوان کرد و افزود: برای مبارزه و ریشه‌کنی این پدیده شوم و خانمان‌سوز در جامعه باید عزم همگانی وجود داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه افراد بهبودیافته از اعتیاد نیاز به کار و اشتغال مناسب دارند، تصریح کرد: اگربرای افراد رهایافته از بند اعتیاد کاری در اجتماع وجود نداشته نباشد و جامعه‌پذیرای این فرد نباشد قطعا دوباره سراغ اعتیاد و موادمخدر خواهند رفت، زیرا تجربه ثابت کرده است که بیکاری سرمنشا بسیاری از جرایم است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه اعتیاد باعث ایجاد بسیاری از مشکلات فردی، اجتماعی و خانوادگی می‌شود، تاکید کرد: باید با آموزش، پیشگیری و آگاه‌سازی خانواده‌ها و جوانان از مضرات مصرف موادمخدر تلاش شود افرادی که از طریق مصرف موادمخدر و اعتیاد ازاجتماع دور شده‌اند به آغوش جامعه و خانواده‌های خود باز گردند.

 

در ادامه این جلسه نیز رئیس اداره بهزیستی شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه در طول هفته مبارزه با موادمخدر برنامه‌های مختلفی توسط بهزیستی در شهرستان اجرا می‌شود، یادآور شد: پیشگیری از اعتیاد و درمان افراد مبتلا به اعتیاد دو محور اصلی برنامه‌های بهزیستی است که اولین شعار ما پیشگیری از اعتیاد است.

 

میترا رحمانی با بیان اینکه بهزیستی در زمینه مبارزه با موادمخدر در دو حوزه پیشگیری و درمان فعالیت می‌کند، تاکید کرد: در زمینه پیشگیری بهزیستی از طریق آموزش و آگاه‌سازی فعالیت می‌کند و در زمینه درمان نیز از طریق مراکز متادون درمانی و مراکز اقامتی میان‌مدت مشغول فعالیت است.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک مرز اقامتی میان‌مدت در شهرستان برای ترک اعتیاد وجود دارد، اظهار کرد: با فعالیت‌های صورت گرفته در این مرکز تلاش می‌شود تا در شهرستان خرم‌دره کسی را مبتلا به اعتیاد نداشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: