• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-12614-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

/زنجان‌گردی/

«چپ‌دره»؛ روستایی بکر برای دوست‌داران طبیعت


دهیار روستای چپ‌دره بخش مرکزی شهرستان سلطانیه گفت: روستای چپ‌دره جزو روستاهای هدف گردشگری شهرستان سلطانیه محسوب می‌شود که با مرتفع ساختن برخی از مشکلات این روستا می‌توان شاهد رشد و تحول جدی در این منطقه باشیم.

 

منیژه مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: روستای چپ‌دره یکی از روستاهای واقع در بخش مرکزی شهرستان سلطانیه است که بالغ بر ۴۰ خانوار و نزدیک به ۱۵۰ نفر جمعیت دارد که فاصله روستا تا بخش در حدود 15 کیلومتر است.

 

وی افزود: محصولات کشاورزی روستای چپ‌دره غالبا گندم، جو، حبوبات و میوه‌های درختی است که به دلیل طبیعت بکر و زیبای این منطقه در فصول بهار و تابستان، گردشگران زیادی روستای چپ‌دره را برای گذران اوقات خود در بخش طبیعت‌گردی انتخاب می‌کنند.

 

مرادی تصریح کرد: مشخصه بارز روستای چپ‌دره با سایر روستاهای واقع در بخش مرکزی شهرستان سلطانیه بیشتر در چشم‌انداز طبیعت آن است که این عامل موجب جذب گردشگر به این منطقه شده است.

 

این مسئول یادآورشد: در حال حاضر روستای چپ‌دره با دو مشکل عمده مواجه است، یکی مناسب نبودن مسیر تردد در روستا و عدم اجرای طرح هادی در این منطقه و دیگری فرسوده بودن تجهیزات آب‌رسانی در روستا است، به‌طوری ‌که لوله‌های انتقال آب‌شرب پوسیده شده‌اند و مخزن آب نیازمند لایروبی است که این عامل موجب کمبود آب در روستای چپ‌دره شده است.

 

مرادی خاطرنشان کرد: خوشبختانه روستای چپ‌دره از نعمت گاز برخوردار است و یک سال از استقرار دهیاری در این روستا سپری می‌شود که امیدواریم با معرفی روستای چپ‌دره به عنوان روستای هدف گردشگری شاهد تحول جدی در این بخش باشیم؛ چراکه این کار موجب پیشگیری و کاهش مهاجرت معکوس روستاییان به شهر نیز می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: