• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1486-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

برگزاری دوره آموزشی مهارت‌افزایی شناخت تولید و فرآوری گیاهان دارویی


پژوهشکده فن‌آوری‌های نوین زیستی دانشگاه زنجان، اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی شناخت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پژوهشکده فن‌آوری‌های نوین زیستی دانشگاه زنجان اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی مهارت‌افزایی در زمینه شناخت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی از تاریخ 19 تا 21 تیرماه 96 در محل پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی می‌کند.

 

شرکت کنندگان در این دوره به‌صورت تئوری و عملی در زمینه‌های آشنایی با گیاهان دارویی مهم و اقتصادی، کشت، داشت و برداشت، نحوه اسانس و عرق‌گیری آشنا می‌شوند. علاقه‌مندان جهت شرکت و ثبت‌نام در این دوره آموزشی می‌توانند با دبیرخانه پژوهشکده با شماره 33054254 تماس حاصل فرمائید.

 

هزینه شرکت در این دوره هفتاد هزار تومان بوده و مدرسین این دوره دکتر عزیزالله خیری، دکتر مجید پوریوسف، دکتر علیرضا یوسفی و دکتر ربی انگورانی از اساتید دانشگاه زنجان خواهند بود. گفتنی است، استان زنجان یکی از غنی‌ترین مناطق کشور از نظر رشد گیاهان دارویی است، به ویژه در فصل بهار کوه‌ها و بسیاری از ارتفاعات استان سرشار از این گیاهان موثر هستند.

 

تاکنون مطالعات مختلفی در حوزه گیاهان دارویی استان زنجان صورت گرفته و گونه‌های بسیاری نیز از انواع گیاهان شناسیی شده است. تغییرات اقلیمی و فصول مختلف سال در استان زنجان سبب رشد و تنوع گیاهان دارویی در این استان شده و آن را به یکی از مهدهای این گیاهان در کشور تبدیل کرده است.

 

گونه‌های دارویی موجود در استان زنجان در نقاط مختلف پراکنده شده‌اند، ولی ارتفاعات ماه‌نشان، زنجان و به خصوص طارم بالاترین تنوع و کیفیت گیاهان دارویی را دارا هستند. رشد گیاهان و گونه‌هایی چون بابونه، بو مادران، پونه، کاکوتی، آویشن، چای کوهی، پنیرک، سمبل‌الطیف و نعناع و ... از جمله این گیاهان به شمار می‌رود.

 

بیشترین تعداد گونه‌های دارویی متعلق به کاسنی با 27 گونه، تیره نعناع با 22  و گل سرخ با 15 گونه است. بیش از 160 گونه مختلف گیاه دارویی تاکنون بر اساس تحقیقات در استان زنجان شناسایی شده است. از همین رو است که شناخت،تولید و فرآوری گیاهان دارویی از اهمیت خاصی برخوردار می‌شود و لزوم شرکت در این دوره‌ها ضرورت می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: