• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-4291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

تجلیل از «دده گلاب» در دهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران


از استاد گلاب‌علی داوودبیگی هنرمند موسیقی آشیقی شهرستان خرم‌دره در دهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران تجلیل به عمل آمد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مراسم اختتامیه دهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به میزبانی کرمان با حضور مردم، مسئولان، داوران و گروه‌های موسیقی در باغ فتح‌آباد کرمان برگزار شد.

 

این دوره از جشنواره در دو بخش راویان اصالت (رقابتی) و اجرای پیشکسوتان (غیررقابتی) برگزار شد که گلاب‌علی داوودبیگی هنرمند خرم‌دره‌ای نیز به اجرای موسیقی محلی پرداخت که در پایان از وی به عنوان پیشکسوت موسیقی تجلیل به عمل آمد.

 

شهرستان خرم‌دره مهد موسیقی آشیقی در استان زنجان است و آوازه هنرمندانش به‌ویژه استاد گلاب‌علی داوودبیگی در سطوح ملی و حتی بین‌المللی پیچیده است و هنرمندان موسیقی کشور آذربایجان و ایران لقب دده را به وی داده‌اند.

 

استاد گلاب‌علی داوودبیگی 50 سال سابقه موسیقی آشیقی دارد و در راه اعتلای هنر موسیقی و اشاعه فرهنگ بومی گام‌های موثری برداشته است.

 

استاد آشیق داوودبیگی در سال 1386 در مراسمی كه به پاس قدردانی از وی در فرهنگ‌سرای ارس‌باران تهران و با حضور 80 آشیق از جمله شش نفر از اساتید برجسته كشور جمهوری آذربایجان برگزار شد، توانست به مقام پدر موسیقی آذربایجان یا «دده گلاب» نایل آید كه این لقب با در نظر گرفتن تمام زوایای هنری به یك هنرمند آذری اعطا می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: