• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-4591-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

دهیار روستای اسدآباد بخش مرکزی شهرستان سلطانیه:

شهرداری باید محدوده مجموعه شاه‌بلاغی را مشخص کند


دهیار روستای اسدآباد بخش مرکزی شهرستان سلطانیه گفت: مشخص نبودن محدوده مجموعه تفریحی شاه‌بلاغی موجب وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزان از سوی گردشگران شده که باید شهرداری به عنوان متولی پیگیر این موضوع باشد.

 

عباس یادگاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: روستای اسدآباد بخش مرکزی در ضلع جنوبی شهر سلطانیه واقع شده که فاصله روستا تا شهر ۱۳ کیلومتر و دارای40 خانوار با 120 نفرجمعیت است.

 

وی افزود: مهم‌ترین محصولات کشاورزی روستای اسدآباد به دو نوع باغی و زارعی تقسیم می‌شود که در بخش باغی شامل گردو، زردآلو، شیره ‌انگور و در بخش زراعی گندم و جو به‌صورت دیمی کشت و داشت می‌شود.

 

یادگاری تصریح کرد: مهم‌ترین مشخصه بارز روستای اسدآباد در داشتن طبیعت بکر و هم‌جواری با مجموعه تفریحی شاه‌بلاغی است که این دو عامل موجب شناخته شدن این روستا در حوزه گردشگری شهرستان سلطانیه شده است.

 

یادگاری یادآور شد: وجود مجموعه شاه‌بلاغی برای روستای اسدآباد هم یک فرصت مهم در حوزه توسعه و رونق اقتصادی در امر گردشگری محسوب می‌شود و در بخش دیگر مشخص نبودن محدوده مجموعه موجب وارد شدن خسارت به روستای اسدآباد شده است.

 

دهیار روستای اسدآباد، افزود: متولی مجموعه شاه‌بلاغی شهرداری شهرستان سلطانیه است که نبود اعتبار در امر حصارکشی و تعیین محدوده برای این مجموعه، این عامل موجب از بین رفتن محصولات کشاورزان توسط گردشگران شده است.

 

این مسئول در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه روستا از امکانات زیرساختی همچون، گاز، برق و آب برخوردار است ولی نبود منابع کافی آب جهت کشاورزی و ایجاد اشتغال در روستا بیشتر جوانان این روستا برای یافتن شغل به شهر مهاجرت کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: