• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-2287-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

به مناسبت سالروز درگذشت مخترع دوربین عکاسی؛

سلفی گرفتن از معضلات اجتماعی؛ نقصانی که باید درمان شود


یک عکاس اظهار کرد: سلفی گرفتن در معضلات اجتماعی، نقصانی است که باید درمان شود.

 

ناصر محمدی به مناسبت سالروز درگذشت «ژوزف نیسه‌فور نیپس» مخترع  دوربین عکاسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه زمانی که عکاسی اختراع می‌شود با یک رویکرد علمی به قضیه نگاه می‌شود، گفت: در این مرحله بحث فنی به طور کامل در نظر گرفته می‌شود و در مرحله بعدی رویکرد هنری آن را می‌بینیم و عکاسی به‌عنوان یک هنر متجلی می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه عکاسی دوران خاصی را سیر کرده است تا به وضعیت کنونی خود رسیده است، گفت: در مراحل بعدی هنر عکاسی تکامل می‌یابد و بحث مدیا رسانه مطرح می‌شود و در مرحله بعد تکامل امور فنی عکاسی مطرح می‌شود‌.

 

محمدی افزود: در دورانی نقاشی، سرآمد تمام هنرها بود و بعد از آن عکاسی به عنوان هنر مطرح شناخته می‌شد که بعد از گذر این دوران در سال‌های 1860 با پیاده شدن نیروی متفقین در سواحل نرماندی هنر عکاسی به عنوان یک رسانه مطرح می‌شود.

 

این هنرمند خاطر‌نشان کرد: پس از ورود به قرن بیستم دیگر همه چیز متناسب با تغییرات جامعه به وجود می‌آید و عکاسی دستخوش تغییر می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه قرن جدید دوران قوت هنر عکاسی به عنوان یک رسانه است، گفت: با ورود رسانه‌های مجازی هنر عکاسی نیز به عنوان یک رسانه قوت پیدا کرد.

 

محمدی خاطرنشان کرد: برخی می‌پندارند با همه‌گیر شدن عکاسی و هنر دیجیتال به عرصه هنر عکاسی آسیبی وارد شده است ولی این پندار اشتباه است و به نظر می‌رسد به این وسیله هنر عکاسی به‌عنوان یک مرز بین قشر هنرمند و افراد عادی می‌تواند قضاوت کند.

 

وی با اشاره به اینکه سلفی گرفتن در حوادث اجتماعی یک نقصان اجتماعی است که نیاز به زمان برای بهبود شرایطش دارد، گفت: در کشورهای اروپایی زیرساخت‌هایی در زمینه سلفی گرفتن در جامعه وجود دارد و به موجب آن فرهنگ خاص آن شکل گرفته است ولی در کشوری نظیر ایران به دلیل فراهم نشدن زیرساخت‌ها رفتار نامناسبی در اجتماع ایجاد می‌شود.

 

این هنرمند اظهار کرد: این نقصان اجتماعی به مرور زمان حل می‌شود و یکی از دلایلی که می‌توان برای این نقصان مطرح کرد بحث مطرح شدن افراد و به نوعی خودنمایی است که در جامعه به صورت رفتار نادرست اجتماعی بروز پیدا می‌کند.

 

وی با بیان اینکه عکاسی در سطح مطبوعاتی با جدیت بیشتری اتفاق می‌افتد، گفت: عکسی که توسط مردم با دوربین و موبایل گرفته می‌شود غیرجدی است و این مهم را می‌توان به عنوان یک تفاوت در نظر گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: