• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-2387-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

/14 تیرماه؛ روز قلم/

افزایش آگاهی مردم؛ کاهش پرخاشگری جامعه


یک شاعر اظهار کرد: رسالت قلم افزایش آگاهی است که این آگاهی کاهش پرخاشگری را در پی دارد.

 

مریم میری به مناسبت روز قلم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه رسالت قلم افزایش آگاهی مردم است، گفت: افزایش آگاهی رابطه مستقیمی با کاهش پرخاشگری دارد و این رسالت قلم است که آگاهی را افزایش دهد.

 

وی ادامه داد: قلم و نوشتن مثل سایر هنرها باید دغدغه مردم و یا دغدغه ذهنی هنرمند را به تصویر بکشد و این وظیفه شاعر و نویسنده است که به وسیله قلم معضلات اجتماعی را به تصویر بکشد و از این رهگذر نسبت به این مسائل انتقاد کند.

 

شاعر کتاب «گنجشک‌ها سنگ می‌خورند» عنوان کرد: شاعر و نویسنده نباید خود را از مردم جامعه جدا بداند و باید در دل کردم جامعه و با مردم باشد و با مشکلات و دغدغه‌ آن‌ها آشنایی داشته باشد و از همین منظر با مخاطبان خود ارتباط بگیرد و رشد کند و در جایی که لازم است سبک نوشتاری خود را عوض کند.

 

وی خاطرنشان کرد: در بحث هنر دو مقوله پبیش می‌آید که عده‌ای معتقد هستند هنر باید برای هنر باشد و قشر هنرمند مخاطب این نوع هنر هستند و مقوله دیگر آن هنر برای مردم است که که مخاطب آن مردم هستند و به نظر می‌رسد که نوع دوم این هنر با کمی انعطاف می‌تواند به عنوان رسالت قلم و نوینده و شاعر باشد.

 

شاعر کتاب «چمدانی پر از بی تو بودن» با اشاره به اینکه در عصر حاضر کمتر افراد فرصت مطالعه را پیدا می‌کنند، گفت:  رسانه‌ها و فضاهای مجازی فرصت کمتری را برای افراد گذاشته‌اند تا مخاطب به سمت مطالعه قدم بردارد.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ کتاب‌خوانی از کودکی در افراد نهادینه می‌شود، گفت: با گنجاندن مطالعه یک صفحه کتاب در برنامه روزانه خود می‌توانیم فرهنگ مطالعه را در کودکان و متعاقب آن در جامعه نهادینه کنیم و آگاهی مردم را نسبت به شرایط جامعه افزایش بدهیم.

 

این شاعر افزود: اولین گام را از خود شروع کنیم و در مراحل بعدی با نشر فرهنگ مطالعه زمینه کاهش پرخاشگری را در جامعه فراهم کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: