• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-3385-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

تربیت، موضوع مهم جامعه امروز است


کارشناس امور دینی گفت: تربیت، موضوع بسیار مهمی در دین اسلام محسوب می‌شود که همواره این موضوع مورد توجه محققان و روان‌شناسان و جامعه‌شناسان قرار دارد که کامل‌ترین و غنی‌ترین منبع در تربیت دین اسلام است.

 

حجت‌الاسلام سید‌علی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در قرآن‌کریم موضوع تربیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به‌طوری ‌که نخست تربیت مورد تاکید و توجه قرار گرفته و پس از آن آموزش قرار داده شده است.

 

وی افزود: تربیت و تعلیم دو مقوله مهم در خانواده و جامعه محسوب می‌شود، که نخست تربیت و دوم تعلیم قرار دارد که باید این ترتیب رعایت شود ولی متاسفانه در جامعه کنونی این ترتیب به‌هم خورده و تربیت پس از آموزش قرار دارد.

 

موسوی تصریح کرد: هدف از انقلاب اسلامی تربیت در مدار اسلام و ائمه‌اطهار (ع) بود که با توجه بر این اصل تشکیل یک بسیج همگانی در راستای تحقق آن مورد توجه قرار گرفت.

 

وی یادآور شد: اگر مطلبی به‌صورت متفاوت در مراکز آموزشی و نظام خانواده ارائه شود شخص دچار دوگانگی می‌شود و این به دلیل نداشتن هماهنگی بین دو نظام خانواده و آموزش است که باید مورد توجه قرار گیرد که در صورت بی‌توجهی مشکلات زیادی رخ خواهد داد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز بیشتر از گذشته باید به مقوله تربیت توجه داشت؛ چراکه در صورت بی‌توجهی فرد در حوزه فردی و اجتماعی دچار تناقض‌های فراوانی خواهد شد که به‌دنبال آن جامعه شاهد مشکلات زیادی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: