• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-14014-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مدیر بیمه سلامت استان زنجان:

آزمون وسع، برطرف کننده بسیاری از مشکلات طرح تحول سلامت است


مدیر بیمه سلامت استان زنجان اظهار کرد: آزمون وسع، برطرف کننده بسیاری از مشکلات طرح تحول سلامت است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خدیجه ابراهیم‌خانی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه آزمون وسع می‌تواند بسیاری از مشکلات طرح تحول سلامت را برطرف کند، گفت: طرح تحول نظام سلامت و بیمه‌ها تحمیل هزینه بالایی را برای دولت رقم زده است و با توجه به منابع محدود به نظر می‌رسد امکان ادامه این طرح به این شیوه میسر نباشد.

 

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت بالای منابع و هزینه‌هایی که این طرح برای دولت تحمیل کرد قرار بر آن است که یک آزمون وسع از تمام افراد تحت پوشش این بیمه گرفته شود و بر این اساس 15 تا 100 درصد هزینه توسط این سازمان تحت پوشش قرار گیرد.

 

ابراهیم‌خانی افزود: در حال حاضر در حدود 624 هزار و 536 نفر در استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بالغ بر 60 درصد استان را پوشش می‌دهد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر در حدود 706 بیمار خاص در استان داریم، گفت: این بیماران در پنج گروه بیماران ام‌اس، پیوند کلیه، دیالیز، هموفیلی و سرطانی در استان تحت پوشش بیمه هستند و خوشبختانه در این زمینه هیچ رشدی نداشتیم. همچنین اقدامات پیشگیری کننده موثر واقع شده است و عدم رشد در تعداد این بیماران مشاهده می‌شود.

 

مدیر بیمه سلامت استان زنجان در خصوص بیمه اتباع بیگانه نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها 15 نفر از اتباع عراقی در شهرستان سلطانیه از خدمات پوشش بیمه سلامت برخوردارند و تاکنون هیچ مورد جدیدی در این زمینه اقدام به دریافت بیمه نکردند.

 

وی اظهار کرد: استان زنجان به عنوان مرکز اولیه در زمینه بررسی هم‌پوشانی بیمه‌ها در نظر گرفته شده است و در این زمینه به عنوان نخستین استان، بررسی و تحقیقات خود را شروع خواهد کرد تا مشکلات این حوزه بررسی شود.

 

ابراهیم‌خانی با اشاره به حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه، خاطرنشان کرد: در صورتی که الکترونیکی شدن بیمه سلامت به بهترین نحو خود اجرا شود این دفترچه‌ها از سیستم اداری بیمه‌ها حذف خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در هر ماه مبلغی در حدود 17 میلیارد تومان گردش مالی در سیستم بیمه استان وجود دارد و با توجه به اینکه همه هزینه‌های این اداره توسط دولت تامین می‌شود و این اداره هیچ زمینه در آمدی ندارد، بدهی‌های این اداره به مراکز درمانی دولتی و خصوصی قابل توجیه است؛ چراکه با تامین هزینه‌های این اداره توسط دولت هزینه‌های مراکز درمانی دولتی و خصوصی پرداخت می‌شود.

 

این مسئول در خصوص میزان بدهی‌ها در سال جدید به مراکز درمانی و خدمت‌رسانی درمان، گفت: پرداختی مراکز دانشگاهی و دولتی تا مهرماه پارسال پرداخت شده است و پرداختی‌های بیمارستان‌های خصوصی تا مهرماه، آزمایشگاه‌ها تا آذرماه و مطب‌های خصوصی تا آبان‌ماه پرداخت شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: