• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-1786-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خبر داد:

ارائه آموزش‌های مهارتی در کمپ‌های ترک اعتیاد زنجان


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته، آموزش‌های مهارتی در کمپ‌های ترک اعتیاد زنجان به افراد تحت پوشش این مراکز ارائه می‌شود.

 

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بیکاری یکی از دغدغه‌های جوانان است که می‌تواند تبعات منفی بسیاری را به همراه داشته باشد، بر همین اساس همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی به سهم خود در این زمینه تلاش می‌کنند.

 

انصاری با اشاره به اینکه اعتیاد یکی از اتفاقاتی است که سلامت جامعه و افراد را تهدید می‌کند، گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته توسط کارشناسان امر، بیکاری عنوان یکی از عوامل اصلی گرایش جوانان به اعتیاد و بازگشت به آن عنوان شده است و همین امساله اهتمام به مقوله اشتغال به‌ویژه در بین جوانان را ضروری‌تر می‌کند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای به سهم خود تلاش دارد تا در این زمینه ورود پیدا کرده و از آنجا که مهارت‌آموزی گامی برای ورود به عرصه فعالیت اقتصادی است، بخشی از دوره‌های مهارتی برای بهبودیافتگان از دام موارد مخدر ارائه می‌شود.

 

انصاری خاطرنشان کرد: با هدف ارائه آموزش‌های مهارتی برای معتادان بهبودیافته و در حال بهبود و نیز ایجاد اشتغال برای آنان، نشست مشترکی بین مسئولان اداره و روسای مراکز فنی و حرفه‌ای استان با مسئوان موئسسات، کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد برگزار شد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: فنی و حرفه‌ای می‌تواند با اجرای آموزش‌های مهارتی گامی موثر در جهت پیشگیری از اعتیاد و تداوم ترک اعتیاد بهبود یافتگان بردارد.

 

انصاری، ارائه آموزش‌های مهارتی در این کمپ‌ها را زمینه‌ساز ایجاد اشتغال مولد و پایدار و توانمندسازی این قشر از جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: ارائه الگوی آموزش بازارمحور با هدف آموزش، تولید، بازاریابی و فروش الگویی مناسب در جهت ایجاد اشتغال این افراد و جلوگیری از بازگشت بهبودیافتگان به وضعیت قبل می‌توان نام برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: