• پنجشنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-4484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

اعضای فراکسیون صادرات مجلس به زنجان نیامدند


نشست فعالان صادراتی استان زنجان با اعضای اصلی فراکسیون صادرات مجلس، بدون حضور این اعضا برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بود صبح امروز در محل اتاق بازرگانی زنجان، فعالان صادراتی استان نشستی را با بیش از ۱۰ نفر از نمایندگان مجلس و اعضای اصلی فراکسیون صادرات و نمایندگان زنجان در مجلس شورای اسلامی، با هدف بررسی راه‌های کاهش موانع صادراتی برگزار شود.

 

با ناهماهنگی‌های به عمل آمده و لغو یک‌طرفه این جلسه از جانب نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی، این جلسه تشکیل نشد و فعالان صادراتی که از همه مناطق زنجان و یا از دیگر استان‌ها به این جلسه آمده بودند، موفق نشدند که با اعضای اصلی فراکسیون صادرات و نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو داشته باشند.

 

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی زنجان، اظهار کرد: اتاق بازرگانی بخش دولتی نبوده بلکه بخش خصوصی است و التزامی برای اجرای دستورات بخش‌هایی از جمله نمایندگان مجلس ندارد، هر چند که نمایندگان مجلس نیز به نوبه خود در جایگاه بخش خصوصی و از مردم هستند تا بخش دولتی.

 

غلامحسین جمیلی ادامه داد: دلیل اصلی تشکیل نشدن این جلسه عدم همکاری برخی از نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی است که به صورت یک‌طرفه این جلسه را ملغی اعلام کرده‌اند و علاوه ‌بر اینکه خود در این جلسات حاضر نشدند، سبب شدند که اعضای فراکسیون صادرات که می‌توانستند مشکلات صادراتی استان را بررسی و حل کنند نیز در این جلسه حاضر نشوند.

 

وی افزود: تدارکات لازم از جانب اتاق بازرگانی زنجان برای حضور اعضای اصلی فراکسیون مجلس و برخی نمایندگان مجلس در استان با خانواده‌های‌شان مهیا شده بود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: از زمانی که نمایندگان دوره کنونی استان زنجان در مجلس انتخاب شده‌اند به جز دفعه اولی که همه در مراسم تشریفاتی تودیع و معارفه شرکت داشتند، پس از آن با وجود اینکه هر ماه حداقل یکبار برای آنان دعوت‌نامه رسمی برای حضور در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ارسال می‌شود و طبق قانون باید در این جلسات حضور یابند به جز دو نفر از نمایندگان که دفعات محدودی در اتاق حضور پیدا کردند، دیگر نماینده‌ای در اتاق حضور پیدا نکرده است. لازم به ذکر است که قریب به ۸۰ تا ۹۰ نفر از نمایندگان که عضو فراکسیون صادرات هستند، فقط یک نفر از آنان از نمایندگان استان است که برای این جلسه همکاری نسبتا مناسب‌تری را داشت.

 

در ادامه این جلسه مهدی رنگ‌رونا دبیر اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان گفت: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اگر به دنبال حمایت بخش خصوصی هستند باید در کنار بخش خصوصی بوده و از آنان حمایت و با آنان همکاری کنند.

 

در ادامه این جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بهتر بود که لغو این جلسه در زمان مناسبی اعلام می‌شد تا بسیاری برای آمدن در زمان اعلام شده به جلسه دچار مشکل نشوند.

 

ناصر فغفوری ادامه داد: امیدواریم بخش خصوصی با مطالعه بسته حمایتی توسعه صادرات که در بسته اقتصاد مقاومتی آمده است، حقوق خود را شناخته و مطالبه‌گری کنند و اطلاعات این بسته در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.

 

به گزارش ایسنا، در این جلسه فعالان صادراتی استان نارضایتی خود را از لغو این جلسه اعلام کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: