• جمعه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-3485-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

مصوبه‌های حوزه عفاف و حجاب عملیاتی شود


امام جمعه ابهر تاکید کرد: دولت آینده باید تلاش کند تا مصوبه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی راجع به عفاف و حجاب را عملیاتی و اجرایی کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با اشاره به روز حجاب و عفاف، افزود: کشف حجاب یک ابزار استعماری و در جهت تسلط فرهنگی و به تبع آن تسلط سیاسی جوامع غربی بر دیگر جوامع بوده است و در ایران معاصر اولین گام‌ها در جهت مبارزه سازمان یافته با حجاب و تلاش برای استفاده از ابزار زنان در جهت مقاصد شوم و پلید فرهنگی به اواخر دوره قاجار باز می‌گردد.

 

وی ادامه داد: اولین گروهی که از این اندیشه استفاده کردند، گروه منحرف و دست‌ساز بهائیت بودند و این بهائیان بودند که در دشت قزوین و در دوره ناصرالدین شاه دست به کشف حجاب زدند تا اینکه در دوره رضاخان قلدر نیز رسما اعلان کشف حجاب شد.

 

خطیب نمازجمعه ابهر با بیان اینکه آیین مقدس اسلام برخلاف پاره‌ای از عقاید مطروح که دنیا را فدای آخرت کرده و همه چیز را رها ساخته‌اند، ادامه داد: مشوق ترقی و تعالی رشد و معنویت در کنار تلاش بوده و همه پدیده‌های جهانی و مخلوقات عالم امکان را برای بهره‌جویی منطقی و عقلانی آدمیان دانسته است. در این میان، زن نیز از منظر اسلام دارای شخصیت و جایگاه ارزشمند و مقدسی بوده و وجود او زینت‌بخش آفرینش انسان و افق او روح تجلی‌گاه رحمت پروردگار است.

 

رحیمی تصریح کرد: در عصر حاضر متاسفانه بسیاری از ارزش‌های دینی و انسانی از طرف مستکبران جهان‌خوار با گسترش سلطه شبکه سازمان‌های بین‌المللی بر سراسر عالم مورد هجوم و تخریب قرار گرفته است. اشاعه ابتذال و فساد، نام ترویج فرهنگ و خدمت به جامعه بشری به خود می‌گیرد و دفاع از هویت ملی و ارزش‌های والای انسانی و فرهنگی واپس‌گرایی، سکون و عقب‌ماندگی تلقی می‌شود و باندهای آشکار و نهان مافیایی و مخوف از هر وسیله‌ای برای استحاله فرهنگی و مسخ ارزش‌های معنوی خصوصا تهاجم و شبیخون فرهنگی، علیه دژ مستحکم عفاف و پوشش اسلامی بهره می‌جویند.

 

وی یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی ایران در نوک زهرآگین این حملات ناجوانمردانه واقع شده است. دشمن کمر همت خود را به تمام معنا بسته و دین و دنیای ما را هدف قرار داده است. دشمن اولا تلاش می‌کند مرزهای ما را هدف قرار دهد که چندین سال این جنایت را کرده و در مرحله بعدی اقتصاد ما را مورد هجوم قرار داد و تحریم‌های سنگینی را تحمیل کردند و در مرحله بعدی، دین جوانان ما را مورد هجوم و غارت قرار داده است و با انواع شبهات به‌وسیله ماهواره‌ها و فضای مجازی و توسط افراد مزدور و خائن مطرح می‌کند.

 

امام جمعه ابهر با تاکید بر اینکه ما وظیفه داریم در مقابل این تهاجم‌ها محکم بایستیم و این‌ها را تبدیل به فرصت کرده و از حالت تدافعی به حالت تهاجمی حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: راه‌حل آن نیز انصافا سخت نیست. اولا دولت آینده تلاش کند مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی راجع به عفاف و حجاب را عملیاتی و اجرایی کند. دوما وزارت آموزش و پرورش به مجموعه خود بخشنامه کند که دانش‌آموزان و فرهنگیان از نظر پوشش حدود شرعی و فرهنگ عمومی اجتماعی را رعایت کنند. سوما در ادارات دولتی اجازه ندهند هر کسی هر طور که دلش خواست حاضر شود. چهارم اینکه دانشگاه‌ها مسائل را جدی بگیرند و پنجم اینکه نیروی انتظامی و دادگستری به جد وارد میدان شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: