• جمعه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-3585-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کمک‌رسانی در دین اسلام امری مهم و ضروری است


سخنران پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان به اهمیت کمک‌رسانی به برادر دینی در دین اسلام اشاره کرد و گفت: یاری‌رسانی به برادر دینی فرقی نمی‌کند در عرصه مادی باشد یا معنوی، ولی برای بهره‌مندی از رحمت الهی باید در راه خدا به این عمل اقدام کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام علی حسنی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان اظهار کرد: کمک‌رسانی و یاری‌رسانی به مومن و برادر مسلمان نکته بسیار مهمی است که در دین مبین اسلام به آن اشاره و نسبت به انجام این تکلیف سفارش زیادی شده است.

 

وی افزود: کمک‌رسانی به برادر دینی فرقی نمی‌کند در چه عرصه‌ای باشد مادی یا معنوی، ولی لازم و ضروری است که شخص به دلیل بهره‌مندی از اثرات این عمل در راه رضای خدا گام برداشته و نسبت به مرتفع ساختن مشکلات مسلمانان حرکت کند.

 

حسنی یادآور شد: کسی که مشکل برادر دینی خود را حل کند در زیر چتر حمایتی ائمه‌اطهار (ع) قرار خواهد گرفت و خداوند بر این شخص رحمت خود را گسترده خواهد کرد ولی اگر در مقابل، کسی کمکی برای حل مشکل برادر دینی خود بر بیاید ولی کوتاهی کند این شخص بر نفس خود ظلم کرده است.

 

وی در ادامه افزود: برادران و خواهران مسلمان باید نسبت به فراگیری احکام دینی دقت و توجه لازم را داشته باشند. به خصوص در امر اقامه نماز واجب این دقت بسیار ضروری است و باید برای فراگیری از احکام به کتاب مجتهد عالم و فاضل که شخص مقلد او است مراجعه کند و یا از کارشناسان دینی در حوزه احکام سئوال کند.

 

حسنی خاطرنشان کرد: اقامه نماز جمعه در دین مبین اسلام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چراکه مسلمانان در این روز با اقامه نماز جمعه در کنار یکدیگر وحدت مسلمین را به نمایش می‌گذارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: