• جمعه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-3785-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه قیدار:

رعایت عفاف و حجاب، ضامن استحکام خانواده است


امام جمعه قیدار تاکید کرد: رعایت عفاف و حجاب امنیت فردی و اجتماعی زن را در جامعه ارتقا می‌دهد و نقش اساسی در استحکام خانواده دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه قیدار در پاسخ به این سئوال که چرا غرب از حجاب مى‏ترسد، گفت: تمدن مادى غرب بر پایه مادیت و دنیاگرایى بنا شده و چون سران و حاكمان آن دیار، شیفته قدرت و ثروت و لذت هستند، براى رسیدن به این هدف خود نیاز به مردمى مادى و جداى از معنویت دارند، از این ‏رو تلاش مى‏كنند مظاهر معنویت را از بین ببرند و اسباب غفلت و مادیت را ترویج و گسترش دهند.

 

وی ادامه داد: یكى از نشانه‏هاى بروز معنویت، حجاب اسلامى بانوان است كه به‏ شدت با مادیت تعارض دارد؛ چراكه یكى از راهكارهاى ترویج فساد و مبارزه با معنویت، استفاده ابزارى از زنان و رواج بی‏بند و بارى بین جوانان است، از این ‏رو یكى از سیاست‏هاى جدى غرب، مبارزه با حجاب و پوشش زنان است که این توطئه امروز با شیوه‌های دیگری که نامش جنگ‌نرم است، هر روز قربانی می‌گیرد.

 

خطیب نمازجمعه قیدار یادآور شد: ماهواره‌ها و برخی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، حیا و کرامت و شخصیت زن را لگدمال می‌کنند. به فرموده مقام معظم رهبری، بی‌حجابی فاضلاب مدرنیته است و بی‌حجابی مقدمه بی‌عفتی و بی‌بند و باری و بی‌حجابی یعنی زن مایه التذاذ مرد می‌شود که بالاترین ظلم است، پس بی‌حجابی آزادی مرد است نه زن و بی‌حجابی تحقیر زن است نه تجلیل او که باید هم خانواده‌ها و هم بانوان قدری در این زمینه هوشیارتر باشند تا در دام دشمن نیافتند که صفات انسانی و آرامش خانوادگی و جامعه و فردی آن‌ها از بین خواهد رفت.

 

امام جمعه قیدار تصریح کرد: باید توجه داشت که جنس مرغوب را در کادو مى‌پیچند، کتاب قیمتى را جلد مى‌کنند، طلا و جواهرات را ساده در دسترس قرار نمى‌دهید. خداوند براى چشم که ظریف است و خطرات آن‌را تهدید مى‌کند، حجاب قرار داده، بنابراین جلد و حجاب نشانه ارزش است. اسلام به خاطر حفظ حیا، کرامت و جلال، جلوگیرى از هوس‌بازى و گسستن نظام خانواده حجاب را واجب و فرموده که زن در طرز لباس پوشیدنش کاری نکند که باعث تحریک شود، زبان‌دار لباس نپوشد، زبان‌دار راه نرود، زبان‌دار و معنی‌دار به سخن خود آهنگ ندهد.

 

موسوی اظهار کرد: حجاب آرم جمهورى اسلامى ایران است. دنیا انقلاب اسلامى ایران را با حجاب بانوان مى‌شناسد و ابرقدرت‌ها از این نشانه پرارزش انقلاب آنقدر هراس دارند که چند دختر مسلمان را با پوشش اسلامى بر سر درس تحمل نمى‌کنند.

 

 

وی در ادامه به 21 تیرماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: یکی از پلیدترین توطئه‌های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر، توطئه کشف حجاب است. رضاخان که در صدد اجرای تز اسلام‌زدائی و جایگزینی ارزش‌های لیبرالیستی در جامعه بود، از مهم‌ترین جلوه‌های این طرح پدیده کشف حجاب بود که به صورت قانون و دستوری وارد عمل شد اما با مخالفت‌های مردمی به رهبری روحانیت مواجه شد که می‌توان به سرکوب قیام مسجد گوهرشاد و کشتار مردم مظلوم اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: