• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-5091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان:

اعتیاد مساوی با زخمی کردن نسل جوان است


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان زنجان گفت: اعتیاد مساوی با زخمی کردن نسل جوان است که این امر از اهداف دشمن است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، تقی نصیری در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان خرم‌دره با اشاره به تغییر استراتژی‌های جنگی در برهه فعلی، اظهار کرد: در جنگ‌های استراتژیک امروز کشتن نفرات دشمن مدنظر جنگ‌کنندگان نیست، بلکه ضعیف و بیمار کردن نیروهای مقابل از مهم‌ترین استراتژی‌های جنگی برهه فعلی است.

 

وی با بیان اینکه ترویج اعتیاد در جامعه از استراتژی‌های نوین دشمنان علیه کشورمان است، تصریح کرد: اعتیاد جوانان سبب می‌شود بخشی از سرمایه‌های جامعه سبب درمان فرد معتاد شود.

 

نصیری، اعتیاد را مساوی با زخمی کردن نسل جوان عنوان کرد و یادآور شد: اعتیاد امروز در جامعه جهانی به عنوان نوعی بیماری تلقی می‌شود و هیچ کشوری تاکنون نتوانسته است از طریق مبارزه مسلحانه به درمان اعتیاد بپردازد.

 

وی با تاکید با اشاره به اینکه اعتیاد موجب تحمیل هزینه‌های اضافی به جامعه می‌شود، عنوان کرد: با بررسی‌های صورت گرفته اعتیاد حداقل سی‌هزار میلیارد تومان خسارت وارد می‌کند که این مبلغ می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات ازدواج، اشتغال، صنعت و کشاورزی باشد.

 

این مسئول با بیان اینکه هیچ‌کس نباید خود را از گزند اعتیاد در امان بداند، تصریح کرد: سنگر مبارزه با اعتیاد پشت درهای خانه‌های‌مان است و باید حواس‌مان به تهدیدات این بلای خانمان‌سوز باشد.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان زنجان با تاکید بر ضرورت توجه جدی به آسیب‌های اجتماعی آسیب‌دیدگان اعتیاد، بیان کرد: هیچ دولتی نمی‌تواند به طور صد درصدی با اعتیاد مبارزه کند، بلکه تک‌تک آحاد جامعه باید در مبارزه با اعتیاد به ایفای نقش بپردازند.

 

وی با تاکید بر اینکه ارائه آموزش‌های پیشگیری در حوزه مبارزه با موادمخدر باید مورد توجه جدی قرار گیرد، تصریح کرد: از آنجایی که نوجوانی یکی ار حساس‌ترین دوران زندگی افراد است نوجوانان ما باید تحت آموزش‌های پیشگیرانه لازم در این حوزه قرار گیرد، نباید بگذاریم آن‌ها با شکل‌های گوناگون اعتیاد مواجه شوند و بعد دنبال درمان آن باشیم که این امر نیز برنامه‌ریزی دقیق و مدون را می‌طلبد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه دایره شمول اعتیاد و آسیب‌های ناشی از آن صرفا به موادمخدر ختم نمی‌شود، یادآور شد: کسی که در دام اعتیاد اسیر می‌شود سرمایه خود، خانواده، اعتبار اجتماعی‌اش را از دست می‌دهد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه اعتیاد علاوه بر خسارت مادی، آسیب‌های فرهنگی و معنوی بسیار زیادی را به دنبال دارد، عنوان کرد: نتیجه اعتیاد نابودی، افزایش مرگ، طلاق و انواع ناهنجاری‌های اجتماعی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: