• شنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-16214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

لزوم استفاده از افراد متخصص در تصمیم‌گیری‌ها


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: در تصمیم‌گیری‌ها باید از افردی که به طور مستقیم در امور دخالت دارند و متخصص هستند، استفاده کرد.

 

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: آنچه که در بسیاری از موارد در رابطه با آمارها ایجاد مشکل می‌کند عدم استفاده کاربردی از آمارهای ارائه شده است و اینکه آمارها صرفا ارائه می‌شوند و مرجعی برای آنالیز این آمارها وجود ندارد که این خود ضعفی مهم در کشور است.

 

این مسئول ادامه داد: در بخش صنعت گفته می‌شود که 99 درصد صنایع ایران مزیت نسبی را ندارند که با این بیان مخالف هستم، چرا که از همه منابع آن‌گونه که باید به درستی استفاده نشده است، پس نمی‌توان گفت که 99 درصد صنایع کشور مزیت نسبی ندارند.

 

وی با بیان اینکه بخش تولید ایرادات اساسی دارد، خاطرنشان کرد: برای بررسی مشکلات بحث تولید باید همه بخش‌های تولید چه بخش دولتی آن و یا چه بخش خصوصی مورد توجه و مشورت قرار گیرد و در تصمیم‌گیری‌ها از افرادی که مستقیما در امور دخالت و حضور دارند و تجربه‌های زیادی را در طی سال‌های فعالیت خود کسب کرده‌اند، استفاده کرد تا نتیجه به دست آمده بسیار موثر بوده و بر اساس منافع بخشی از جامعه نباشد بلکه بر اساس منافع همه بخش‌های دخیل در این امر هستند، باشد.

 

وقف‌چی، بازاریابی را بحثی مهم‌تر از تولید دانست و یادآور شد: قرار نیست که در کشور همه محصولات تولید شود، بلکه تولیدات در کشور باید بر اساس میزیت نسبی برای رقابت‌پذیری و نیاز داخلی و جهانی تولید شود و این مسائل باید در سطح کشوری و کلان بحث و بررسی و نیز حل شود و به صورت یک برنامه و یا قانون به همه کشور ابلاغ شود وگرنه تصمیم‌گیری‌های منطقه‌ای حتی اگر درست و مناسب هم باشد در طولانی مدت کارآیی خود را از دست خواهد داد.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بارها راه‌هایی ارتباطی برای ارائه انتقادات و پیشنهادات برای مردم ارائه شده تا آنانی که در امور به طور مستقیم دخالت دارند، نظرات خود را برای بهبود وضعیت قانون‌گذاری ارائه کنند ولی متاسفانه تاکنون این اتفاق نیافتاده است.

 

وی اظهار کرد: در کشور فقط نباید نفت صادر کرد ولی باید با استفاده از ظرفیت‌ها و بازاریابی‌هایی که انجام می‌شود، محصولاتی که در تولید آن‌ها مزیت نسبی وجود دارد و قابل رقابت در بازارهای جهانی است، صادر شود و در بحث واردات نیز پس از اینکه از همه توان تولیدی استفاده شد و امکانات و پتانسیل‌های موجود پاسخ‌گوی نیاز در کشور نشد و وادات باید انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: